З давніх-давен в Україні хустка вважалась національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Вона - частина української культурної спадщини.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці "Скарби України".
Також для жінки хустка є оберегом. Зазвичай молоді дівчата носили стрічки, віночки, а коли жінка виходила заміж, то вона одягала на голову хустку. Хустка була її оберегом, оберегом сім’ї, родини.
Хустка прийшла на зміну давнішим платовим жіночим головним уборам – обрусу та намітці; мала побутове й обрядове значення. Давніше використовували полотняні та вовняні хустки домашнього виробництва, потім їх витіснили фабричні зразки.

Хустка-оберіг, фото: "Скарби України"
Хустка-оберіг, фото: "Скарби України"

Також в Україні часто використовувались хустки у весільному обряді. Під час сватання дівчина дарувала по хустці старостам і пов’язувала хлопцеві, якщо давала згоду на шлюб. Нареченому молода дарувала хусточку, виткану та вишиту власноруч.
У деяких регіонах руки молодим під час вінчання зв’язували хусткою "щоб міцна сім’я була". Хустка, перебравши роль намітки, почала виконувати на весіллі визначну роль маркера нового суспільного стану дівчини через обряд "Покривання молодої". У давнину покривав батько або молодий наміткою, ближче до початку XX століття у більшості регіонів ця роль перейшла до матері.
На хрестинах перев’язували руки кумам і священникові. Також на похоронах усіх обдаровували хустинками, ними тримали свічку, хустку вішали на хоругви. Хустку вішали, як прапор, на хресті померлих дівчини або хлопця.

Нагадаємо, що у сквері імені Кузьми Скрябіна, що поблизу обласної філармонії у Хмельницькому, з'явилася оригінальна локація-мурал на згадку про відомого співака.

Як повідомляв портал Знай.uа, львів'янам показали, як одягалися жінки у 50-их роках XX століття. На фото видно, як жінка одягнена в елегантне пальто зі стильним коміром.

Також Знай.uа писав, львів'ян впустили на галицьке весілля 50 років тому: "Часи важкі, зате почуття справжні"

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Тарифні гігабайти тануть як лід: українці підозрюють, що Lifecell обдурює з грошима Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще