Львів підтримує бійців від початку війни на Сході України. У місті діють дві унікальні програми, які передбачають надання воїнам та їхнім сім’ям понад 20 видів допомог і послуг. У міському бюджеті скерували на це уже близько 430 млн грн.

В управлінні соціального захисту ЛМР повідомили, що одним із пріоритетів роботи міста в соціальному напрямку є допомога воїнам.

Навіть ситуація з витратами на протидію епідемії СOVID-19 не змінила виплати і допомогу воїнам.

«Такого досвіду допомоги нашим воїнам, який має Львів, не має жодне місто в Україні. На моє переконання, весь комплекс допомоги воїнам АТО і всіх пільг має бути питанням номер один у державі, бо міста не мають достатньо коштів. Якщо люди, які захищають державу, максимально захищені, вони з честю можуть бути на передовій, знаючи, що жінка, діти і батьки будуть у безпеці. Я б дуже хотів, щоб міста України брали приклад зі Львова, щоб вони були солідарними і допомагали учасникам бойових дій.

Це дуже великі кошти, але ми мусимо допомагати нашим захисникам. Це наш обов’язок, бо це наша війна, і ми воюємо за свою незалежність. Фактично, ми виділяємо з місцевого бюджету в десятки разів більші суми на допомогу воїнам, ніж це робить держава”, — говорить Андрій Садовий, міський голова Львова.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя
Показати ще

У Львові із серпня 2014 року діє «Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей — мешканців міста Львова». Це надання одноразової матеріальної допомоги захисникам, які потребують вартісного лікування, і одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення дітей учасників АТО, і виплати батькам загиблих героїв АТО. Тільки пільги на оплату ЖКП та соціальні послуги отримали на загальну суму 100,3 млн грн.

Програма «Про захист інтересів учасників антитерористичної операції» надала допомогу 3 403 бійцям на загальну суму 340,3 млн грн. Програму буде діяти до 2022 року включно і передбачено 600 млн грн.

Вже була надана одноразова матеріальна допомога Воїнам АТО/ООС у розмірі 100 тис грн.

Також є одноразова грошова виплата з міського бюджету в розмірі 25 тис грн., яка передбачена для мешканців Львова, які перебувають на військовому обліку на території міста та підписали контракт на термін не менш ніж 3 роки для проходження військової служби у Збройних Силах України. Виплачено допомогу 112 особам.

Місто додатково фінансувало 1,44 млн. грн з міського бюджету для придбання житла 5 учасникам АТО (в межах тристороннього співфінансування за кошти як міського й обласного бюджетів, так і учасників АТО.

Львів збудував будинок для бійців АТО /ООС на вул. Під Голоском. 52 квартири отримали бійці з числа дітей-сиріт або позбавлених батьківської опіки, родини загиблих та особи з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни на Сході України. І 18 квартир надано сім’їям військовослужбовців-учасників АТО, які загинули під час проходження військової служби; учасники АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва під час участі в АТО та є особами з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, а також сім’ї учасників АТО, які виховують 5 і більше дітей у будинку на вул. Б. Хмельницького.

А з травня 2016 року у Львові на вул. Пекарській, 41 працює Центр надання послуг учасникам бойових дій, який допомагає бійцям у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти.

Раніше портал «Знай.uа» писав про те, що У Львові вшанували пам'ять Героя Небесної Сотні Романа Сеника - загинув за Україну від кулі снайпера

Також портал «Знай.uа» писав, що Львів'ян пустили в електрички: куди поїдемо

Також портал «Знай.uа» писав, що Ліси під Львовом кишать грибами - урожай, як восени

https://www.youtube.com/watch?v=LrrHL_nBUtw