Сесія ЛМР перенесла розгляд ухвали «Про надання ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» дозволу на придбання комплексу кремаційного обладнання на умовах фінансового лізингу. Мова йшла про придбання 2-х сучасних багаторівневих кремаційних печей. Про це повідомили у Львівській міській раді.

“Це надзвичайно важливе питання, воно вже давно назріло, бо у Львові зараз працює лише Голосківський цвинтар. Інші цвинтарі, це зокрема Сихівський і Янівський, працюють на підпоховання. Зазначу, що нам вистачить землі на поховання людей ще приблизно на 1 рік. У середньому вдень у нас зараз 23−25 поховань.

Зараз ми проводимо роботу щодо приєднання 2 га землі до Голосківського кладовища для розміщення крематорію. У п’ятницю прийнято рішення про оголошення Всеукраїнського архітектурного конкурсу, і в червні буде оголошений конкурс щодо будівництва крематорію. На кінець серпня виходимо на визначення переможця і початок будівництва. Виготовлення самих печей, які маємо намір придбати, відповідно до пропонованої ухвали, триває 6 місяців. Тому, якщо ми ці процеси будемо робити паралельно, ми тоді зможемо це питання швидко вирішити.

кладовище, фото pxhere
кладовище, фото pxhere

У Львові крематорію нема, але в Україні їх є 4 — у Харкові, Києві, Одесі і Дніпрі. У Харкові та Києва кремують 60% померлих людей. В Європі понад 14 тис крематоріїв, і вони працюють.

Популярні новини зараз
Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Також ми провели ряд зустрічей, щоб зрозуміти, чи громаді потрібний крематорій. Духовенство не має заперечень, щоб крематорій був у місті збудований. Була Рада Єпископів і це питання розглядалось. Духовенство просило, щоб в цьому випадку прах був відданий землі. Також більшість мешканців підтримують ідею будівництва крематорію.

Наголошу, що сьогоднішня ухвала — це перша, стратегічна ухвала, яка дає можливість закупити печі, а далі буде погодження умов договору на придбання на інженерній комісії, і тільки після погодження депутатів можна буде укладати угоду.

Якщо ми ухвалу приймемо, ми вирішимо швидше питання. У нас залишився лише рік для можливості поховання у Львові. Нам треба час на закупівлю, на будівництво. Нам треба прийняти правильні рішення. Без ваших погоджень ми жодних кроків робити не будемо, прошу це погодити, щоб потім не було пізно.

вулиці Львова, скріншот із відео
вулиці Львова, скріншот із відео

Крематорій у Львові буде, але потрібна допомога.

Ми також працюємо над тим, щоб до Сихівського і Голосківського цвинтарів приєднати земельні ділянки — 16 і 10 га землі відповідно”, — розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

За її словами, місто також зверталось до громад, щоб надали погодження і виділили земельні ділянки для кладовищ. Наразі, погоджень нема.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше Ритуальні послуги стають "золотими": за оренду катафалку – десятки тисяч

Як повідомляє портал «Знай.uа» Садовий заговорив про крематорій у Львові в розпал карантину, "усі згодні"

Також «Знай.uа» писав, що Малувато диму: у Кличка хочуть побудувати крематорій