Українські пенсіонери й зараз отримують не надто великі виплати, а особливо у випадку нарахування їм мінімальної пенсії. Проте, ситуація може бути ще гіршою.

Українцям нагадують, що незнання законів не звільняє від відповідальності. То ж при спробі обдурити законодавство, можна залишитися ні з чим. Як повідомляють, інколи декого з пенсіонерів позбавляють виплат, або й виписують штраф.

Про те, у яких випадках це можливо, прописано у відповідному законі. Існує, як мінімум чотири основні застереження.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

В Україні діє законопроєкт "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в статті 49 якого прописано умови за яких пенсіонерів можуть позбавити виплат. Це, зокрема:

Популярні новини зараз
Знадобиться тільки картопля і яйце: рецепт простої та бюджетної страви на вечерю У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще
  1. Фальшиві документи (довідки). Якщо виявиться, що пенсію оформлено через фальшиву довідку про інвалідність, або через фальшивий стаж, то пенсію можуть припинити виплачувати, а також можливо доведеться сплатити штраф.
  2. У випадку, якщо пенсіонер виїхав за кордон на ПМП і не повідомив про це відповідні органи.
  3. Якщо пенсіонер не отримував пенсію протягом 6 місяців. Тут мова йде про осіб, які отримують гроші листоношею або у відділеннях пошти й вони пів року не брали кошти особисто в руки.
  4. У разі смерті пенсіонера.

Пенсіонери, фото: objectiv.tv
Пенсіонери, фото: objectiv.tv

Варто додати, що у зв'язку з воєнним станом, другий та третій пункти отримали невеликі коригування. Наприклад, зараз можна виїжджати за кордон і при цьому продовжувати отримати там пенсію, якщо це передбачено міжнародним договором.

Крім того, після повернення з-за кордону можна забрати накопичену пенсію, написавши заяву у відділенні ПФУ. Коригування отримав і третій пункт через тимчасову окупацію певних територій.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, вчетверо дорожче, ніж торік: популярний продукт приголомшив новою ціною

Як повідомляв "Знай.ua", відбивним та котлетам не місце у меню: ціни на свинину ще більше спустошать гаманці українців

Також "Знай.ua" писав, восени подорожчає низка популярних товарів: чи варто запасатися продуктами вже зараз