Музиканти, які співали народні пісні як правило були знаковою фігурою у сільській громаді. Без музиканта в селі не відбувалося весілля, коляда чи будь-які народні гуляння.
Особливо в Карпатах, музикантів вважали не просто непересічними, обдарованими майстрами, а й взагалі особами надзвичайними, що володіють винятковими знаннями, вміннями й таємницями. У міжвоєнний час окрім сільських музикантів часто створювали оркестри при читальнях "Просвіти" та інших громадських організаціях. А вже у радянський період їх створювали при колгоспах і народних домах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМузичні колективи можна побачити на світлинах, зібраних дослідниками проєкту "Локальна історія". Зокрема у 1955 році такі музиканти були на весіллі подружжя Коновал, яке відбувалося у селі Бортники Жидачівського району Львівської області.
А це оркестр Романівих. Зліва направо сидить другий Ілля Романів, стоїть позаду Яків Романів, стоїть крайній справа Тимофій Романів. Фото зроблено після виступу у місті Стрий у 1922 році.
На цьому фото зображений український оркестр “Хортиця”, який було створено при читальні “Просвіти” в Середпільцях. У першому ряді знизу зліва направо лежать Михайло Береза, Петро Давидів. У другому ряді сидять другий (ім’я невідоме) Стефанюк. Фото було зроблено у селі Середпільці у 1930-тих роках.
Нагадаємо, що як режисер Дзиґа Вертов розвивав український кінематограф: "Монтуючи, створюю досконалу людину"
Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще
Як повідомляв портал Знай.uа, львів'янам показали, як одягалися жінки у 50-их роках XX століття. На фото видно, як жінка одягнена в елегантне пальто зі стильним коміром.
Також Знай.uа писав, львів'ян впустили на галицьке весілля 50 років тому: "Часи важкі, зате почуття справжні"