Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНинішня будівля ратуші фактично четверта за всю історію Львова. Зараз вона тішить око, але коли її тільки побудували у стилі казенного віденського (австрійського) класицизму, тодішні львів’яни, які бачили й пам’ятали її прекрасну ренесансну попередницю, називали цю ратушу “потворним чотирикутником з комином”, передає портал "Україна неймовірна".
Вперше про реконструкцію головної споруди міста заговорили невдовзі після її спорудження. Вежа ратуші мала завершення у вигляді купола. Проте, 1 листопада 1848 року “весна народів” прийшла до Львова. Ремісники і студенти захопили площу Ринок, спорудили тут барикади. За наказом генерала Гамерштейна, почалося бомбардування міста. Одна з ракет влучила у вежу ратуші та загорілася. Спалахнув і провалився всередину купол, після цього ремонт тривав до 1851 року. Однак новий вигляд не давав спокою багатьом, видаючись “куцим, надто бюрократичним, потворним”.
Наприкінці XIX століття вже сам магістрат Львова вирішив розпочати реконструкцію своєї резиденції. У 1897 році було оголошено конкурс на проект реконструкції. Умови конкурсу передбачали добудову з північної сторони нового залу засідань і організацію другого головного входу, відповідну акцентацію його зовні, багатше оздоблення всіх фасадів, перебудову вежі, докорінний ремонт і нове оздоблення інтер’єрів. На реконструкцію міська рада призначила 250.000 австрійських крон.
Одноголосно першу нагороду присудили талановитому Альфреду Захаревичу. Майже однакову кількість голосів дістали два інші проекти – Адольфа Каменобродського і тоді ще маловідомого у Львові краківського архітектора Яна Сас Зубжицького.
Але до реалізації проекту так і не дійшло. Новий конкурс був оголошений тільки у 1903 році. Було створено низку проектів перебудови ратуші, участь у яких брали відомі архітектори імперії, але жоден з них не був реалізований, адже розпочалася Світова війна.
Нагадаємо, скандали та зміна архітекторів: як будували собор Святого Юра.
Раніше повідомляли, молитва до Архангела Михаїла про прощення гріхів і заступництво: святі рядки для важкої хвилини.
Як повідомляв Знай.uа, яким було дитинство у наших предків 300 років тому: рання загибель, робота і безправ'я.