Монастир святого Юра є одна з вершин міста, на схід від нього розміщений Високий замок, на південь старий монастир Св. Лазаря, на північ – гора страчення (зараз Клепарівська).

Історики стверджують, що колись тут був буковий ліс, з якого ще князь Лев у 1280 році на вершині гори збудував невелику церкву і монастир. У 1339 році церква згоріла і у 1363 році закладено фундаменти під нову. Будували її за зразком вірменської церкви і очевидно робив це той же архітектор Дорк, закінчили її тільки у 1434 році, передає портал "Фотографії старого Львова".

Джерело: "Фотографії старого Львова"
Джерело: "Фотографії старого Львова"

На святоюрській горі знаходився василіанський монастир і резиденція греко-католицького митрополита. Їхні стосунки часто були відкритою боротьбою за вплив. Коли василіани у 1738 році закінчили будову нового монастиря, єпископ Атанасій Шептицький задумав звести і новий собор.

Єпископ Атанасій Шептицький, джерело: "Фотографії старого Львова"
Єпископ Атанасій Шептицький, джерело: "Фотографії старого Львова"

Митрополит взяв всі витрати на себе. Тому він поклав 120 тис. злотих на депозит Чарторийським, проценти з якого і мали йти на будову собору, а також семінарії для греко-католицького духовенства.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще


Єпископ Атаназій встиг лише розібрати стару церкву, створити план та закласти наріжний камінь майбутньої у 1743 році. Решту робіт, а також триваючий конфлікт з василіанами, перейняв у спадок новий митрополит Лев Шептицький.

Будівництво ще Атаназій Шептицький у 1744 році доручив Бернарду Меретину, який брався розробити плани, згідно з якими збудувати собор і дзвіницю. Місячна платня майстра становила 40 червінців. Роботи розпочались негайно. Через два роки митрополит Атаназій помирає, однак зміна керівництва церкви не позначилась на умовах праці Меретина. Новий митрополит поновив угоду з архітектором не тих же засадах.

Вже в завершальній стадії на Меретина з критикою наступає П’єр Річард де Тіргальє, що називав себе Ріко. Він був капітаном всіх військових будов, а також став популярним серед шляхти архітектором замків і палаців.

Джерело: "Фотографії старого Львова"
Джерело: "Фотографії старого Львова"

Основним аргументом, який спонукав Лева Шептицького розірвати угоду з Меретином було те, що стиль будови собору є застарілим і у Європі вже віджилим. І справді бароко вже активно поступалось місцем новим французьким віянням. Далі роботи вів Себастьян Фесінгер, основні скульптури зовнішнього декору, а саме Святого Юрія, папу Атаназія та Леона – майстер Пінзель.

Раніше повідомляли, молитва до Архангела Михаїла про прощення гріхів і заступництво: святі рядки для важкої хвилини.

Як повідомляв Знай.uа, яким було дитинство у наших предків 300 років тому: рання загибель, робота і безправ'я.

Знай.uа писав, ПЦУ опублікувала повний календар релігійних свят на Червень: від дня Всіх Святих до Трійці.