Українські археологи поблизу Дніпра в кургані знайшли старовинне кам’яне коло, яке є давнішим ніж знаменитий Стоунхендж, йому більше п’яти тисяч років.
Про це повідомляють журналісти програми "Джедаї" на каналі 2+2.
Так, стало відомо, що на Дніпропетровщині, у селі Новоолександрівка, археологи знайшли кромлех — величезне кам’яне коло, якому п’ять із половиною тисяч років. Це одна із найдавніших знахідок на території України. Висота кургану — майже п’ять метрів. Каміння для спорудження стародавні мешканці приносили з берегів і викладали його, як пазл.

Фото:  "Джедаї"
Фото: "Джедаї"

"Монументальність споруди демонструвала іншим племенам, що ця територія зайнята достатньо потужним колективом, який може дати відсіч будь-яким зазіханням на їхні пасовиська", — розповів начальник експедиції Дмитро Тесленко.

Фото:  "Джедаї"
Фото: "Джедаї"

Збудували цей кромлех племена скотарів. У кургані знайшли рештки глиняного посуду, тож, імовірно, ці племена контактували із трипільцями. Зазначимо, що кромлех не мав жодного ритуального значення, але його використовували як цвинтар. На цей момент вдалося знайти 20 поховань різних епох.

Фото:  "Джедаї"
Фото: "Джедаї"

Після розкопок на цьому місці створять музей просто неба, який стане туристичним аналогом британського Стоунхенджу.