30 вересня у Львівському прес-клубі відбулася прес-конференція з питання урізання соцвиплат для чорнобильців. Тема прес-конференції звучала так: "Соціальне забезпечення чорнобильців: як не допустити урізання соцвиплат чорнобильцям, які гарантовані законодавством?".

Під час заходу були задані животрепетні питання про те, чому вдови та інваліди, герої, які захистили країну від радіації ціною свого здоров'я, віддали життя і змушені зараз випрошувати і вимолювати соцвиплати. Також на заході зазначили, що вдів та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи залишилося не так багато. Тільки у Львові проживають 300 вдів ліквідаторів і тільки 81 жінка має статус вдови ветерана війни.

Одна з вдів ліквідатора розповіла, що вона працювала з 17 років, зараз їй 50, вона продовжила працювати після смерті чоловіка незважаючи на свою інвалідність. Зараз депутати хочуть виключити статтю 59 із Закону України, який регулює забезпечення чорнобильців. Жінка зазначила, що це робиться для того, щоб урізати виплати, які і так мізерні.

До бесіди підключився народний депутат Михайло Цимбалюк, який розповів, що у Верховній Раді він і його колеги намагалися переконати представників «Слуги народу» відновити всі пільги чорнобильцям. Також у Верховній Раді був зареєстрований законопроект щодо відновлення пільг. У цьому законопроекті ветеранів-ліквідаторів прирівняють до ветеранів війни.

Популярні новини зараз

Фермери масово залишають на полях урожай помідорів, бо невигідно возити: замість томатної пасти будуть добрива

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

Нагадавши, Знай писав, що у Львові вимагають відновити безкоштовний проїзд для пільговиків у громадському транспорті.

Також Знай повідомляв, що в Харкові на в'їзді в "Чорнобильську" лікарню демонтували ворота, щоб пустити всередину машину швидкої допомоги з пацієнтом з коронавірусом. Вхід заблокували чорнобильці.

Нещодавно Знай передавав, що в уряді планують частково передати на місця повноваження з надання пільг соціально незахищеним категоріям.