До цього часу вже усі українці давно встигли зібрати урожай картоплі. Водночас, мабуть, багато хто помітив, що на деяких картоплинах утворилися тріщини. І на це є своя причина, якої можна уникнути!

Існує 2 основні причини прояви тріщин на картоплинах і кожна з них має своє вирішення. Дачники під час викопування картоплі часто помічають, що глибокі тріщини зазвичай з'являються на найбільших за розміром картоплинах. Водночас така проблема актуальна для найрізноманітніших сортів.

Причини появи тріщин на картоплинах:

1. Нерівномірний полив.

Нерівномірність за часом зволоження ґрунту є найменш небезпечною причиною подібного явища. Пояснюється це наступним чином: поки ґрунт сухий рослинні клітини внаслідок нестачі вологи розвиваються повільно.

Вирощування картоплі, скріншот: YouTube
Вирощування картоплі, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Водночас як тільки пройдуть дощі або полив, вони починають активно поглинати вологу і збільшуватися в розмірах. У результаті їх стінки не витримують і рвуться. Ці тріщини часто мають невеликі, але досить глибокі розриви.

З часом їхня поверхня затягується корковою тканиною. А у процесі подальшого зростання бульба збільшується, а разом з нею й затягнута тріщина стає більш помітною і великою. Водночас такий дефект майже не виникаю у дрібних картоплин, тому що вони не так активно набирали масу.

Ще одним наслідком нестачі вологи в активні періоди зростання є нерівна форма у деяких картоплин. У сухій землі вони нарощують шкірку. А після рясного дощу - починають активно рости, випинаючись окремими місцями.

Вирощування картоплі, скріншот: YouTube
Вирощування картоплі, скріншот: YouTube

2. Вірус картоплі

Ця причина, звісно, є більш небезпечною, ніж попередня. Адже тріщини також можуть виникнути внаслідок небезпечного вірусного захворювання.

Відрізняються ці тріщини від попередніх тим, що вони не такі рівні, як в першому випадку. Крім того, вони часто набагато більш поцятковані й менш затягнуті. Важливо знати, що якщо посадити таку картоплю в наступному сезоні, урожай буде критично мінімальним і неякісним.

Тому задля уникнення цієї проблеми, потрібно обов'язково дотримуватися сівозміни, використовувати проміжні сидерати, а також допоможе повна заміна насіннєвої картоплі бажано на інші більш стійкі сорти. Водночас картопля з вірусними захворюваннями для людини не є небезпечною, але псується швидше.

Картопля на ринку. Фото: скриншот Youtube
Картопля на ринку. Фото: скриншот Youtube

Нагадаємо, як ніколи не можна зберігати гарбузи: втратите урожай і залиштеся без запасів

Як повідомляв "Знай.ua", понад 42 гривні за долар: новини про "ядерку" потягнули курс валют вгору, де межа

Також "Знай.ua" писав, чому чорнобривці потрібно закопувати на городі восени: порада на вагу золота