Восени настає час зайнятися обрізанням дерев у саду, зокрема й вишні. Але як це зробити правильно, щоб не зашкодити дереву, а натомість отримати наступного року урожай, від якого перехопить подих.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВодночас між власниками присадибних ділянок виникають суперечки з цього приводу. Адже одні вважають, що це треба робити лише навесні та влітку, інші – наполягають на необхідності весняних та осінніх обрізних процедур.
Як пояснюють фахівці, без обрізання, дерева швидше старіють, то ж не варто нехтувати цією процедурою. Крім того, оновлення гілок дає змогу формувати дереву пишнішу крону.
Плодові дерева без обрізки втрачають здатність до рясного плодоношення. Санітарна обрізка допомагає звільнити вишню від усього зайвого у вигляді старих гілок. То ж ця процедура зміцнює імунітет дерева, запобігаючи виникненню хвороб.
Осіння обрізка допоможе правильно підготувати дерева до зими. Та потрібно пам'ятати, що молоді однорічні дерева ніколи не обрізають. Якщо після пересаджування рослина ще не зміцніла, цю процедуру також відкладають до весни або наступної осені.
Обрізку кісточкових дерев проводять в період з вересня по листопад. Якщо погода стоїть тривалий і довший час тепла, тоді можна обрізати й пізніше.
Санітарні вимоги щодо обрізання:
- інструменти мають бути знезаражені спиртом, марганцівкою або розчином залізного купоросу (5%);
- зрізи обробляють спеціальною мастикою або садовим варом.
- вишні будуть краще рости та мати рясне плодоношення при регулярному обрізуванні гілок восени.
Нагадаємо, про салати восени можна й не думати: цінники на огірки й помідори знову змінилися
Як повідомляв "Знай.ua", відбивним та котлетам не місце у меню: ціни на свинину ще більше спустошать гаманці українців
Також "Знай.ua" писав, восени подорожчає низка популярних товарів: чи варто запасатися продуктами вже зараз