Сьогодні, 18 квітня, останній понеділок Великого посту знаменує початок Страсного тижня. Понеділок Великої седмиці має свої особливості і заборони.

Останній тиждень Великого посту називається Страсною (Великою) седмицею. Він є найсуворішим періодом посту і присвячений спогадам про наближення Страстей Господніх. У цей період в їжі дотримуються найбільш серйозних обмежень.

У народі Великий понеділок ще називається чистим, тож сьогодні заведено: прибирати в будинку, мити підлогу і прати одяг, купатися і ходити в лазню, лагодити зламані предмети в будинку, білити стіни і стелі, викидати непотрібні речі, працювати в городі, доглядати за домашньою худобою.

Страстний тиждень: джерело: скріншот з  YouTube
Страстний тиждень: джерело: скріншот з YouTube

Молитва у Страсний понеділок

Популярні новини зараз
Окупанти зайняли Світлодарськ: вивісили ганчірку та перевіряють документи Провели в останній політ: військові льотчики ЗСУ героїчно загинули, завдавши серйозного удару ворогу Вдова Дудаєва записала звернення до всього українського народу: Кавказ чекає, коли росія зникне Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"
Показати ще

"Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмеpтний, помилуй нас. Сила любові Твоєї нехай знову виявиться більшою від зла, що нам загpожує. Хай вона буде більша за гріх – більша за безліч гріхів, які дедалі зухваліше привласнюють собі право бути частиною життя людей і суспільства. Нехай сила Хреста Твого, о Христе, подолає батька всякого гріха, якого звуть «князем світу цього»! Бо Ти Хрестом і Стpастями своїми відкупив світ! Амінь. (блаж. Йоан Павло II)"

Псалом 119, 41-48 VI (Вав)

І нехай прийде, Господи, на мене Твоя милість, *

Твоє спасіння – за Твоїм словом.

І я дам відповідь тому, хто з мене кепкує, *

бо я покладаю надію на Твоє слово.

І не відніми назовсім слово правди з моїх уст, *

бо я надію покладаю на Твої присуди. Тож назавжди збережу Твій закон – * навіки-віків!

Я йду по просторах, * бо шукав Твоїх заповідей.

Я говоритиму про Твої свідчення перед царями * і не буду соромитися.

Я буду милуватися Твоїми заповідями, * які я дуже полюбив.

І я здійматиму свої руки † до Твоїх заповідей, що їх полюбив, – * вникатиму в Твої настанови.

Страстний тиждень: джерело: скріншот з  YouTube
Страстний тиждень: джерело: скріншот з YouTube

Раніше Знай писав, страсний тиждень 2022 днями: що можна, а що заборонено робити перед Великоднем

Також ми писали, католицький Великдень: привітання у листівках, прозі та красиві тости

Нагадаємо, командир морської піхоти Сергій Волина звернувся до Папи Римського за допомогою для Маріуполя: "Не молитвами єдиними"