Питну воду Львівщини перевірили фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб. Про це повідомили у пресслужбі ОДА.

Спеціалісти взяли по 15 проб у п'яти районах.

Дослідження показало дефіцит йоду у більшості взірців – кожного третього аналізу.

Питна вода Львівщини, скриншот: You Tube/PravdaTUT Lviv

Найменше цього мінералу виявили у воді Львівського району. Лише у 5 з 15 проб показник відповідав нормі. Серед них – місто Винники та село Лисиничі Львівської громади. У всіх інших зразках вміст йоду був нижчим норми.

Популярні новини зараз
Віталію Кіму приготуватись? Пропагандисти проговорились про наступну цiль в Україні Головне за ніч, 2 липня: Оля Полякова видала, росіяни втратять Калінінград, Ані Лорак з'явилася, а погода у липні буде дивною Росіяни почали виправдовувати перед народом свої поразки, але вже ніхто не вірить: "Жоден із планів не реалізований" Настя Каменських зворушливо показала найвідповідальніший момент в її житті: "Я дуже хвилювалась"
Показати ще

Також дефіцит зафіксували в парках Львова: Високий Замок, Погулянка та Спартак.

Питна вода Львівщини, скриншот: You Tube/PravdaTUT Lviv

Найбільш багатою на йод виявилась вода у двох районах Львівщини – Стрийському та Самбірському, де у більшості зразків показник був близьким до норми. Найбільший вміст мінералу зафіксували у селищі Славське, найменший – у селі Глухівець.

У Дрогобицькому та Яворівському районах ситуація трохи гірша: з 30 проб лише 17 відповідали нормі, 6 – були близькими до неї, а 7 – містили недостатній вміст йоду.

Питна вода Львівщини, скриншот: You Tube/PravdaTUT Lviv

Фахівці запевняють, що вода, в якій концентрація йоду не відповідає нормативним показникам, не є небезпечною та не несе загрози для людей. Проте, нестачу цього мінералу рекомендують компенсувати продуктами з багатим вмістом йоду.

Нагадаємо, українці скаржаться на смердючий "чай" з кранів: випив - і одразу до лікаря.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Львові назріває екологічна катастрофа: вода покрилася шаром нафти.

Також "Знай.ua" писав, що "Київводоканал" порадив пити і готувати тим, що тече з крана - люди збунтувалися: "Ви самі пробували?".