Fozzy Group, до складу якої входять супермаркети "Сільпо", "Фора", Le Silpo, Fozzy Cash & Carry, THRASH! ТРАШ! та маркетплейс Maudau, оголосила про масштабне скорочення витрат. Причина — систематичні російські атаки на складську інфраструктуру, які лише в серпні знищили або пошкодили 10 розподільчих центрів групи.
Про це повідомляє Новини.LIVE із посиланням на Forbes Ukraine.
Що саме втратила Fozzy Group
Упродовж серпня ворог завдав ударів по 10 об'єктах логістичної інфраструктури компанії. Було повністю знищено "Сільпо" в Кривому Розі, пошкоджено гіпермаркет Fozzy та виробничі потужності у Вишневому. Також постраждали товарні запаси на складах.
"Ми втратили частину логістичної та виробничої інфраструктури, а також товарних запасів. Водночас суттєво зросли витрати на логістику, оскільки довелося оперативно перебудовувати маршрути та відновлювати ланцюги поставок", — пояснили в прес-службі Fozzy Group.
На чому економить рітейлер
Після підрахунку збитків компанія ухвалила одразу чотири болючі рішення. Fozzy Group відмовилася від запланованого перегляду заробітних плат і призупинила виплату премій за III та IV квартали 2026 року. Крім того, заморожено підбір кандидатів на всі відкриті вакансії та закрито програму добровільного медичного страхування для працівників.
"Це непрості рішення, до яких ми вдалися через масштаб втрат після російських атак. Вони не є безстроковими. Коли в нас буде чіткіше розуміння фінансових результатів і грошових потоків, ми переглянемо ці обмеження", — зазначили в компанії.
Що буде з цінами
Раніше міністр аграрної політики Тарас Висоцький заявляв, що російські війська пошкодили близько 90% складів торговельних мереж в Україні. Водночас він запевнив: дефіциту продуктів боятися не варто — компанії перебудують ланцюги поставок.
Замість традиційної системи, коли асортимент спочатку зберігається на великих складах, може з'явитися доставка напряму в супермаркети. Це мінімізує ризики втрати великих обсягів товарів, однак, за прогнозами експертів, призведе до зростання цін.
У деяких закладах можлива відсутність окремих продуктів, але загрози тривалого дефіциту базових товарів немає. Асортимент поповнюватиметься поступово — у міру вибудовування складнішої логістики.
Раніше портал Знай повідомляв, яйця дорожчають на 15%: де найнижчі ціни в АТБ, Сільпо та Новусі.
Також наш портал інформував, молочка +20% та гречка по 86 грн: як атаки на склади змінять ціни в "АТБ" і "Сільпо".