Курячі яйця – майже універсальний продукт. У них міститься багато білку, поживних речовин, вітамінів та мінералів. Хімічний склад яйця багато в чому залежить від умов, у яких живе птах, тому домашні яйця набагато корисніші, ніж ті, які отримують від курей на птахофабриках.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУтримувати невелику кількість курей у господарстві, для власних потреб, зовсям не важко. Проте інколи кури перестають нестися або ж несуться зовсім потроху. Що з цим робити?
Перегляньте умови, в яких ви утримуєте птицю, і її раціон. Можливо, ви щось робите неправильно.
Як правильно?
Щоб збільшити несучість курей, годуйте їх не лише зерновою сумішшю, але й травою та овочами – кабачками, гарбузами, кормовими буряками. Давайте клювати ракушняк, крейду чи шкаралупу з яєць – це чудове джерело кальцію.
Вода в курнику має бути свіжою і у легкій доступності, щоб птахи могли пити за першої потреби.
Паразити
Щоб кури не страждали від паразитів, таких як кліщі, їм потрібні пісочні ванни. Ще краще – ємності з попелом, у яких могли б купатися птахи.
Підгодовування
Основа харчування курей – пшениця, до неї можна додавати й інше зерно. Навесні можна підгодовувати курей молодою кропивою.
Ще одна причина зменшення несучості курей – линька. Щоб пришвидшити цей процес, курам забезпечують повноцінне харчування із підвищеним вмістом вітамінів та мінералів. У цей час варто додавати в їжу бурякову гичку, капустяне листя, бур’яни, пророщене зерно, макуху з вареною і товченою картоплею.
Температура
У курнику має бути сухо і тепло – температура не має опускатися нижче 4-8 градусів тепла. Важливе також освітлення – сонце має падати зі східного або ж південно-східного боку.
Нагадаємо, що під Києвом українцям продали хліб з "сюрпризом": "за малюнком не видно було".
Як повідомляв Знай.uа, українець показав, як супермаркети обманюють покупців: огірки подорожчали на касі.
Раніше ми писали про те, що булочка з металевою начинкою ледь не відправила українця на той світ