Ще давно люди примудрилися створити велосипед, літак та інші фантастичні речі, які тепер виглядають повсякденно і не викликають ніякого подиву серед людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАле ж для створення цих винаходів слід було докласти багато зусиль. І навіть найпростіші побутові речі змогли дійти до нашого покоління через сотні років. Наприклад, для виготовлення сиру раніше використовувалася бочка під назвою "Бербениця".
І досі українці влаштовують процес виготовлення сиру, гуцульської бринзи з овечого молока, вручну, на полонині. А бербениця є величезною дерев'яною бочкою, куди і складають молодий сир після варіння. А щоб молоко не надто швидко густіло.
Ще в деяких селах досі можна побачити ткацькі верстати, в яких з ниток виходять справжні килими, рушники і полотно для одягу. Речі, створені вручну, цінуються і в 2021 році, але раніше у наших предків не було вибору, тому потрібно було гарненько попрацювати, щоб отримати покривала та інше.
Раніше, як багатьом відомо, електрики, пральних порошків і зручною для сушіння центрифуги не було. Тому люди користувалися прототипом - жлукто-видовбаний зі стовбура дерева посудину. У ньому одяг заливали гарячою водою,клали туди нагрітий камінь і додавали переламаний порошок. Потім лише залишалося віднести прополоскати на річку.
І наостанок розповімо про куманці — глиняному глечику у формі кола, в якому зберігали всілякі напої для довготривалого збереження температури. Також кажуть, що в цьому глиняному посуді купується цікавий присмак.
Нагадаємо, на Львівщині відшукали село, де залишилося в живих всього двоє: "Безлюдно і депресивно"
Як повідомляв "Знай.ua", на Закарпатті бабуся-екстремалка розсікає гори в кориті: найшвидший спосіб в селі
Знай.ua писав, робили не для церкви: історики ламають голови над таємницями найдавнішої Західноукраїнської ікони