Ще на початку минулого року, коли йшла мова про те, що у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги будуть проводити трансплантацію донорських органів це виглядало, як мрія. Проте ця мрія досить швидко стала реальністю, і зараз щодня одну чи дві людини записують на трансплантацію серця.
У липні 2020 року лікарню включили у пілотний проект МОЗ з трансплантації органів. А це означало, що такі операції для пацієнта є безкоштовні, точніше, за них лікарні заплатить держава. Торік у львівській лікарні пересадили 5 сердець, 17 нирок (9 від родинного донора і 8 від посмертного) і одну печінку. Цього року перші чотири трансплантації в Україні проведені саме у Львові: серце, нирки і печінку. Наразі пацієнти уже готуються до виписки з лікарні, передає "ZAXID.NET"

Фото: "ZAXID.NET"
Фото: "ZAXID.NET"

Першим з лікарні виписують 22-річного Василя, якому пересадили серце. Хлопець каже, що ускладнення на серце отримав три роки тому після грипу, який переніс на ногах і практично не лікував.

Фото: "ZAXID.NET"
Фото: "ZAXID.NET"

36-річну львів’янку Оксану, якій пересадили нирку, з післяопераційної палати вже перевели у відділення. Можливо цього тижня і вона повернеться до своєї сім’ї, де її з нетерпінням чекають син і донька.

37-річний Ярослав повідомив, що пересаджена нирка працює добре. Але він вже після трансплантації переніс ще одну операцію на шлунку.

Популярні новини зараз
Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі
Показати ще

Фото: "ZAXID.NET"
Фото: "ZAXID.NET"

48-річна Галина з Яворівського району рада, що наважилася на операцію з пересадки печінки. У неї був цироз печінки, а в лікарні на час, коли з’явився донор, лежала з шлунково-кишковою кровотечею.

В Україні операції з трансплантації органів для українців безкоштовні, за них лікарням платить держава за такими тарифами:

  • алотрансплантація нирки (від живого донора) – 323798 грн;
  • алотрансплантація нирки (посмертно) – 397884 грн;
  • трансплантація серця/комплексу «серце-легені» – 609366 грн;
  • пересадка печінки/частини печінки (посмертно) – 929125 грн;
  • донорський етап щодо кожного органу – 74086 грн.

Як підбирають реципієнтів?

Лікарня, фото: скріншот з відео
Лікарня, фото: скріншот з відео

Записатися у лист очікування на пересадку того чи іншого органа може будь-який мешканець України, який потребує такої операції. Прив’язки до області нема. Пацієнт сам обирає медичний заклад, в якому хоче оперуватися.

Підбір реципієнтів, за словами лікарів, зараз відбувається виключно по ЄДІСТу. Раз на три місяці пацієнти, що є у листі очікування, здають кров, яка зберігається у холодильнику в лікарні. Як тільки з’являється донор органів, всім пацієнтам відповідної групи крові, що є у листі очікування, проводять тест на генетичну сумісність. Хто генетично найбільш схожий до донора, той і стає реципієнтом. Тому не має значення, коли людина записалася у лист очікування. Вона може бути наприкінці списку, а по аналізах вийти на перше місце.

Нагадаємо, раніше паралізований підліток з Прикарпаття рік підключений до апарату ШВЛ, заплакана мама благає про допомогу: "Врятуйте Вадима".

Як повідомляє портал Знай.ua, незряча чернівчанка показала приклад, як знайти себе: Нік Вуйчич у спідниці. У Чернівцях заснували проект "інклюзивні робочі місця", в якому розповідають про працевлаштування людей з інвалідністю.

Також Знай.ua писав, що "сталевий" тернополянин встав з інвалідного візка і надихнув мільйони: "викинув травму голови".