Львів’янка Оксана Шевченко разом з чоловіком та двома синами нещодавно переїхала до Польщі. Тепер жінка з родиною живе у Кракові та веде блог, в якому ділиться корисними порадами для тих, хто планує переїзд.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися“Одним з найчастіших питань серед моїх підписників є те, скільки потрібно грошей на проживання в Польщі. Одразу розчарую тих, хто планував тут багато заробити і відкласти. Зараз це країна не для заробітку, а для життя”, – розповідає Оксана.
"На харчування нам потрібно 300-400 злотих на тиждень. Але ми поки не економили і я ні в чому не відмовляю. Особливо, коли потрапляю на акції в улюбленому магазині “Бедронка”. Можу незаплановано купити якихось фруктів чи шоколаду. Якщо економити і ходити в магазин зі списком, то можна вкластися у вдвічі меншу суму. Ми часто порівнюємо ціни на продукти харчування із моєю мамою, яка мешкає у Львові, то, наприклад, м’ясо, фрукти там дорожчі. Хорошу курятину в Кракові можна купити за 70 грн за кілограм”, – каже українка.
“Маємо незначні відкладення, щоб можна було кудись поїхати чи якщо хтось захворіє, купити ліків. Але загалом життя тут нашій родині подобається. Пізніше можна буде взяти житло у кредит і виплачувати за власне помешкання. Сподіваюся також, що коли отримаю доступ до ринку праці і піду працювати, зможемо більше відкладати, адже навіть мінімальної зарплати вистачить повністю на їжу та одяг. З січня мінімальна зарплата без відрахувань – 2800 злотих”, – додає Оксана.
Нагадаємо, податки для заробітчан: скільки і кому повинні заплатити українці з Польщі, Чехії, Угорщини. Заяву зробив голова Державної податкової служби Олексій Любченко.
Як повідомляв "Знай.ua", український заробітчанин скалічився в Польщі, Молода дружина ллє сльози: "Олег хоче жити"
Знай.ua писав, заробітчанам і туристам на замітку: українцям змінили правила в'їзду за кордон, що потрібно знати