Львів’янка Діана Лужанська вирішила народжувати в одному з львівських пологових будинків. При цьому жінка категорично заявила, що не повинна платити ні копійки за пологи, оскільки їх оплачує держава.

Про це львів'янка написала на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук.
Так, львів'янка зазначила, що згідно з медичною реформою, пологовий будинок, котрий уклав договір з НСЗУ (національна служба здоров'я України), за кожну породіллю отримує близько 8,5 тисяч грн. Тобто за цю послугу сплачує держава з грошей платників податків.
Немає значення чи це природні пологи чи кесарів розтин. Безкоштовними також є ліки та анестезія, якщо вона вам потрібна. До того ж безкоштовним є і медичний супровід новонародженого, навіть якщо це складний неонатальний випадок.
Але, якщо ви хочете аби пологи у вас приймав конкретний лікар чи бажаєте палату з покращеними умовами, ви маєте за це оплатити через касу. Якщо в пологовому, з якихось причин, зайняті всі стандартні (безкоштовні) палати, вам зобов'язані надати платну палату безкоштовно.

пологовий будинок, скріншот з відео
пологовий будинок, скріншот з відео

Але за словами львів'янки у місцевих пологових будинках все далеко не так безхмарно. Це вона відчула на власному досвіді.

⠀ "Це працює. Але у випадку якщо вам не буде сцикотно вигризати своє законне право на безкоштовну медицину і для початку ознайомитись як це має відбуватись на офіційному сайті НСЗУ (стосується медицини в цілому, не лише вагітності та пологів). В іншому випадку готуйтесь платити за все. Навіть за ліки, котрі вам зобов'язані надати безкоштовно", - зазначила вона.

Жінка відмітила, що не знає як працює лікарня зсередини, але вона може робити висновки з боку пацієнтки. І за її словами, там все не надто веселково. Адже за право на безкоштовні пологи треба боротися.

" В цілому, в пологовому будинку я перебувала 15 днів. І в моєму випадку хватило всього лиш дня, щоб пояснити, що я нічого сплачувати не буду. А якщо будуть вимагати чи хоча б натякати на оплату, я буду скаржитися. Чи змінилось до мене ставлення після цього? Так! Але в кращу сторону, я б сказала. Та і дівчата, котрі лежали зі мною в палаті, теж помічали таку цікаву тенденцію. Хоча у них була попередня домовленість з лікарем. До мене бігали, як по свячену воду на огляд і просто спитати, як я себе почуваю, тоді як до них протягом дня ніхто не приходив", - написала львів'янка.

Містянка в семи пунктах конкретно описала, за що з породіль можуть просити хабар:
1. Побори на забір аналізів.
2. "Благодійні" внески на відділення з точним цінником. (Не зрозуміло, що це за благодійність така, коли тобі кажуть скільки платити? Можливо я більше лишити хотіла? (ніт)).
3. (Моє улюблене) Продаж ліків і бадів з рук у руки палатним лікарем, без чеків.
4. Оплата за узд та ктг.
5. В післяпологовому відділенні оплата за кожну маніпуляцію, котру проводять з вашою дитиною.
6. Платна виписка. Моїй сусідці назвали суму в 500 грн, мені натякнули на 150 грн, але якщо я звісно, маю таку можливість.
7. При виписці просять чоловіка здати кров, або заплатити 200 грн.
"Як же відбувалось це у тих, хто мав попередню домовленість?! До прикладу, в інших містах за офіційну домовленість в касу породілля мала сплатити близько 12000 грн. В нас і цей договір намагаються обійти. Тобто вони не гребують скласти договір, просять всього 500 грн, щоб решту такси взяти на руки. Тобто все як завжди, державі три копійки, собі 300 доларів. Але договір таки складають, отже отримують додаткове преміювання від держави. То чому б не сісти однією сідницею на два стільці? І з держави трошки взяти й з пацієнта?", - написала вона.

Пологовий будинок, фото: скріншот з відео
Пологовий будинок, фото: скріншот з відео

Жінка зазначила, щоб отримати своє право на безкоштовні пологи, потрібно добре вивчити цю сферу, головне що потрібно знати породіллі:
1.Ви вже оплатили за ваші майбутні пологи зі своїх податків.
2.Вагітною без домовленості ви не залишитесь.
3.Якщо ви вирішили народжувати в конкретного лікаря, вимагайте офіційний договір. Якщо вам запропонували оплатити 500 грн, не оплачуйте більше нічого.
4.Звірити наявність ліків можна на сайті eliky.in.ua
5.Якщо у вас вимагають гроші, телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ 16-77.
6.Оплачувати за аналізи, ліки, анестезію - не потрібно.
7.Благодійність має бути добровільною. А ще бажано офіційною. Все що не можна перевірити - корупція.
8.Ви вправі змінити лікаря в будь-який момент. А також будь-яка маніпуляція лікаря має бути виключно з вашої згоди та роз'яснені всі можливі наслідки.
9.Навмисне, без попередньої домовленості, лікар не буде вам чинити лихо.
10.Навіть з попередньою домовленістю, ніхто не дасть вам 100% гарантії, що не виникне форс-мажорів.
11.Ви маєте право обирати пологовий і на це ніяк не впливає ваша прописка. Якщо ви зі Львова, але душа лежить народжувати в Одесі, то будь ласка, ваше право.

Скріншот посту у фейсбук