У понеділок, 23 листопада видатного режисера та засновника власного театру Романа Віктюка поховали у Львові на Личаківському цвинтарі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте Знай в Google News!
З відомим театральним діячем прощались у Театрі юного глядача, в якому він працював із 1956 року, після навчання у Москві на акторському факультеті. Тут Віктюк працював 9 років, після чого ставив вистави у різних театрах, повідомляє "Радіо Свобода".
Домовину з тілом Романа Віктюка виставили для прощання на сцені Театру юного глядача у Львові. Видатного режисера поховали на Личаківському цвинтарі у родинному гробівці, де спочивають його батьки.
Панахида за покійним відбулась у церкві Святого Андрія. Під час якої греко-католицький священник пригадав один епізод із життя Романа Віктюка. Режисер у радянський час ставив драму Івана Франка «Украдене щастя», присвячену 50-річчю створення СРСР. Тоді на афіші, яку режисер вивісив на фасаді, було написано: «До 50-річчя утворення СРСР – «Украдене щастя». Щоби не мати проблем із КДБ, заклеїли слова – до 50-річчя утворення СРСР. У цій виставі Роман Віктюк використав запис греко-католицької служби Божої, а УГКЦ у цей час була заборонена і служила в підпіллі.
Для довідки:
Легендарний режисер Роман Віктюк народився у Львові 28 жовтня 1936 року. Жив в одному з будинків на площі Ринок. Працював у різних театрах колишнього СРСР, ставив вистави у світі. У Москві він створив «Театр Романа Віктюка». Режисер помер 17 листопада 2020 року, у 84-річному віці. Причиною смерті було ускладнення після COVID-19.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, Знай писав, що геніального режисера Романа Віктюка поховають у Львові. Радянський, український і російський режисер, Роман Віктюк помер у Москві, де проживав досить давно. Планується, що постановника поховають поруч з батьками на одному з львівських кладовищ.