Молоде подружжя Анна і Олександр Джунківські зі Львова захворіли на COVID-19 майже одночасно. Вона – політолог і журналіст, він – ветеран АТО, який разом із колегою започаткував власну справу. Наразі подружжя ще відновлюється після тривалого лікування, передає Радіо Свобода.
На початку вересня Олександр Джунківський мав пройти лікування в госпіталі прикордонної служби у Львові. Але перш ніж його шпиталізували, чоловіка лікарка скерувала на ІФА-тест, який показав присутність антитіл в організмі.
«Тому мене після цього скерували на ПЛР-тест, через чотири дні прийшов негативний результат. Дружина два дні вже мала підвищену температуру. Тобто, згідно результату ПЛР, я міг лягати у шпиталь. У той же ж день, коли дізнався про негативний ПЛР-тест, у мене піднялась температура до 37,3 градуса, сильно боліли очі. Було таке враження, що повистрілюють. Три дні була така мінімальна температура, знижувалась до 35, 1 і очі боліли. Пройшла температура, почались болі у спині, в районі поясниці, подумав, що то нирки болять, не міг лежати. Відчуття таке, що хтось палицями побив. Сильний спазм м’язів, коли ходив, страшна пітливість, просто ненормальна. Так було 4 дні, поволі пройшла температура, болі», – розповідає Олександр.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Анна захворіла 10 вересня, а Олександр – на третій день після неї. Подружжя припускає, що саме у час, коли чоловік чекав на результат ПЛР, він інфікувався.
«У дружини були симптоми COVID, а в мене запах і смак пропали в кінці захворювання, але ненадовго. Оскільки у мене до коронавірусу були сильні головні болі, високий тиск, з чим і мав лягати у госпіталь, то спершу подумав, що то такий мій стан, а ніякий не вірус», – каже Олександр.
Жодних пільг при проходженні тестів чи купівлі ліків для учасника бойових дій на Донбасі не діють при захворюванні на COVID. Чоловік понад рік служив у 72-й окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців, яка пройшла всі гарячі точки на Сході.
На другий чи третій раз після того, як Анна відвідала аптеку, вона перестала рахувати витрати. Один «похід» по ліки обходився в середньому на двох хворих у 1000 гривень. Таких «походів» було 6 чи 8. Тому на допомогу родині прийшли знайомі медики, бо парі так і не вдавалося пройти безкоштовний ПЛР-тест.
«Сімейна лікарка пояснила, що, незважаючи на те, що симптоматика дійсно схожа до COVID, але пройти безкоштовний ПЛР-тест не можна, бо потрібно мати підтверджений контакт, людину з позитивним ПЛР, з якою я контактувала. А як це довести? Не знаю. Зазвичай пацієнти йшли і здавали приватні тести. Нам допомогли здати безкоштовно. Це просто особистий контакт і уважність знайомого лікаря. Тести дуже дорогі, вже наступні два нам лікарка пропонувала пройти безкоштовно. Тому не впевнена, що алгоритм дій, розроблений міністерством у випадку захворювання, насправді працює.
Треба було терпіти, але було важко. Це відчуття слабкості, доповнюється болем у м’язах кісток, суглобах, викручує і ламає. Я не могла ні сісти, ні лягти, у мене боліло все тіло. А ще настільки сильний і гострий був головний біль, що аж сльози котились із очей. Організм сам захищався, що відключав мене, і я просто засинала, прокидалась і засинала. Три дні марення», – говорить Анна.
Попри те, що у них вже негативні результати тестів, лікування продовжується. Це вже відновлювальний курс, який потриває місяць. Адже організм потрібно привести до нормального стану.
Обоє молодих людей намагаються повернутись до звиклого життя. Анна – у редакції, а Сашко – у полі. Адже з колегою-волонтером цього року почав власну справу – вирощує лохину і планує створити відпочинкову зону.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, що Порошенко підловили на ганебній схемі з коронавірусом, українці киплять
Як повідомляв портал "Знай.uа", Супрун пролила світло на історію загибелі медика, який врятував сотні заражених Covid-19
Також, "Знай.uа" писав, що на Хмельниччині коронавірусних хворих відправлять лікуватися в тубдиспансер