У понеділок, 3 серпня, в 9:00 ранку працівники психіатричної лікарні "Заклад" проведуть акцію протесту на трасі Київ-Чоп на ділянці дороги с. Лубяное, передає сторінка на Facebook Трудова Галичина.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрацівники психіатрична лікарня "Заклад" у Львівській області обіцяють перекрити трасу на знак протесту проти невиплати зарплат.
Протягом кількох місяців працівникам лікарні не виплачують у повному обсязі заробітну плату.
Після запровадження з 1 квітня другого етапу медичної реформи, який стосується стаціонарів і вузьких фахівців, змінився механізм фінансування - лікарні отримали 60% звичної субвенції, а 40% повинні прийти через Національну службу здоров'я України - створений при Уляні Супрун орган, який виконує роль національного страховика.
Цю частину коштів виділяють за принципом "гроші йдуть за пацієнтом" на конкретно надане лікування. Але, за словами медиків і профспілок, тарифи НСЗУ є заниженими і неадекватними.
За перший же місяць медреформа обернулася скороченням зарплат і звільненням персоналу. Особливо боляче це вдарило по психіатричній службі.
І все це відбувається на тлі пандемії, заражень і смертей медиків від коронавіруса і обіцяних 300% доплат.
"Раніше було 100% за рахунок субвенції (гроші, які виділялися державою на медицину). 80% з них це - зарплата, а решта - це ремонти, харчування та ін. Тепер 60% - це субвенція, а 40% йдуть через НСЗУ за так звані послуги. Потім, згідно з реформою, це буде 50% на 50% і далі в бік зменшення субвенції. Тобто, НСЗУ з якимось зі стелі взятим критеріями буде розподіляти гроші, які раніше йшли строго на зарплати медпрацівникам. І не факт, що ці гроші потраплять в бюджетну медицину. Цей струмочок потече в приватний мед бізнес. Згадайте: гроші за пацієнтом", - говорить врач лікарні №8 Кривого Рогу Олена Пилипенко.
Раніше портал «Знай.uа» писав про те, що
Також портал «Знай.uа» писав, що
Також портал «Знай.uа» писав, що