У понеділок, 20 квітня, у Бурштинському енергоострові зафіксована найвища ціна електроенергії на ринку "на добу наперед" з початку квітня – 1677,84 грн за МВт*год або 60 євро за МВт*год у період базового навантаження (рівним графіком протягом доби), повідомило держпідприємство "Оператор ринку". При цьому на 21 квітня ця ціна вже становить 1766,33 грн/мВт*год. Про це пише zaxid.net.

Електроенергія, Уніан
Електроенергія, Уніан

Як відомо, Бурштинський енергоострів включає у себе Закарпатську область, більшу частину Івано-Франківської та Львівської областей, і є від’єднаним від Об’єднаної Енергетичної Системи (ОЕС) України та синхронізований із європейською енергетичною системою.

При цьому в ОЕС України, яка включає у себе усі інші області, ціна електроенергії на ринку "на добу Наперед»", де продається електроенергія для промисловості, склала 1104 грн або 38 євро за Мвт*год, повідомили "Наші гроші".

Незважаючи на те, що понеділок 20 квітня в Україні є вихідним днем після Великодня і характеризується низьким попитом/споживанням електроенергії, ціни в Україні є найвищими у Європі, де цей день – звичайний робочий. Наприклад, в Угорщині вартість електроенергії на ринку "на добу наперед" 20 квітня склала 36 євро за Мвт*год, а для інших країн вартість одного мегавата електроенергії – ще нижча.

Популярні новини зараз
Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження В Україні громадянам доведеться сплатити податок навіть за старі квартири: скільки є часу Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Для порівняння – тиждень тому у понеділок після Великодня за новим стилем у низці європейських країн ціни на електроенергію були від’ємними.

Бурштинська ТЕС, яка входить у компанію "ДТЕК Західенерго" Ріната Ахметова, контролює 90% генеруючих потужностей Бурштинського енергоострова. Висока ціна у Бурштинському енергоострові тримається із 15 квітня, відколи був заблокований імпорт електричної енергії, який створював конкуренцію енергії, виробленій ДТЕК на території БуОс. Відтак ціна електроенергії у Бурштинському енергоострові тримається на рівні у 2-5 разів вищому, аніж у сусідніх європейських країнах.

ДТЕК
ДТЕК

Нагадаємо, У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет України розпочав розслідування щодо зловживання монопольним становищем компанії "ДТЕК Західенерго", але дотепер не прийняв жодного рішення.

На початку березня Секретаріат Європейського енергетичного співтовариства доєднався до розслідування щодо можливого зловживання компанією ДТЕК своїм монопольним становищем, шляхом блокування імпорту електроенергії.

Також додамо, що минулого тижня ДТЕК зупинила свої найприбутковіші вугільні шахти "Павлоградвугілля" і вимагає нового підвищення ціни електроенергії на 20%.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше Блогерка: доведеться платити абонплату за гарячу воду і тепло. Чи підвищать тарифи за світло?

Як повідомляє портал «Знай.uа» Криза неплатежів загрожує колапсом галузі, - "Донбасенерго"

Також «Знай.uа» писав, що ТЕЦ отримали 1 млрд грн збитків через низькі ціни на ринку електроенергії – асоціація