На Львівщині працюють над новими туристичними маршрутами. Проект «Мандри Сокільські» втілює команда, яка займається реновацією будинку товариства «Сокіл» у Бібрці. Довкола цього містечка є багато цікавих об’єктів і місць, тож їх впорядкують у пішохідні, велосипедні та автомобільні туристичні шляхи для сімейного та молодіжного відпочинку, пише zaxid.net.

Варті уваги такі об’єкти цього регіону:

  • гора Камула,
  • Свірзький замок,
  • будинок «Сокола» та оборонний костел в Бібрці,
  • П’ятничанська вежа,
  • Соколівський оборонний костел,
  • дерев’яна церква в селі Вільхівець,
  • місця зустрічей Івана Франка і Уляни Кравченко.

П’ятничанська вежа, фото  zaxid.net
П’ятничанська вежа, фото zaxid.net

Соколівський оборонний костел, фото  zaxid.net
Соколівський оборонний костел, фото zaxid.net

Свірзький замок, Львівщина, скріншот із відео
Свірзький замок, Львівщина, скріншот із відео

Популярні новини зараз
Лукашенко слідом за Путіним може почати мобілізацію: але у черговий раз задурять мозок В Україні хочуть скасувати популярний податок: хто й за що зможе не платити Головне за ніч: російська "могилізація" Лукашенка, правила виїзду за кордон та зростання пенсій з 1 жовтня Пільгові умови не світять: хто з українців не зможе вийти на пенсію раніше
Показати ще

Туристичні маршрути прокладуть в межах Бібрської ОТГ та довкола неї.

Бібрка розташована всього за 30 км від Львова, тож це буде гарна нагода для мандрівки у вихідний день для відпочинку і ознайомлення з історією Львівщини.

«Тут величезна багатонаціональна спадщина, бо до Другої світової тут спільно жили українці, поляки, німці, євреї. Тут є пам’ятки архітектури, як Свірзький замок, та старі дерев’яні церкви, є свої місцеві традиції, чудова природа. Тут є гора Камула — найвища точка між Кримськими і Карпатськими горами! Але наразі для широкого загалу туристів цей регіон Опілля недооцінений», — розказує голова БФ «Cпадщина.UА» Ганна Гаврилів.

Саме благодійний фонд «Cпадщина.UА» займається цім проектом у межах програми мінігрантів для культурної спадщини "ReHERIT". Загальна його вартість — 136 тисяч гривень.

До маршрутів увійде близько 100-150 об’єктів. Зараз над їхнім відбором працюють історики, архітектори, мистецтвознавці, етнографи, краєзнавці. Робота передбачає історичні дослідження, вивчення архівів, експедиції. Маршрути планують розробити до кінця червня.

«Зараз створюють реєстр всіх потенційно цікавих туристичних об’єктів. До нього будуть належати природні місця, пам’ятки й історичні будівлі, які наразі не є пам’ятками. Там є церкви, будинки «Просвіти», станційні об’єкти з кінця XIX – поч. XX ст. Паралельно етнографи вишукують легенди, фольклор, придумують квести», — розповідає координатор проекту «Сокіл. Перезавантаження» Іван Щурко.

Після цього розроблять інтерактивну карту з усіма об’єктами.

Фахівці, які працюють над новими маршрутами, вважають, що будь-які мандри Бібреччиною мають починатися зі знайомства з історичним будинком товариства «Сокіл». До слова, команда майже рік займається цим раніше закинутим будинком. У «Соколі» відбуваються виставки, презентації, творчі вечори, кінопокази, екскурсії.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше Немає грошей на Буковель — їдуть до Польщі: як українські курорти "здирають три шкури" із земляків

Як повідомляє портал «Знай.uа» Пройнятися колоритом та традиціями: чим українські села можуть здивувати туристів у 2020

Також «Знай.uа " писав, що Карантин завдав нищівного удару по Львову, - "туристичний бізнес вже не оговтається"