Львів’янин, ветеран афганської війни, який втратив ногу, підірвавшись на протипіхотній міні майже 30 років тому, тепер ще й втратив протез. Чоловік впродовж двох років добивався у держави сучасного протезу ноги і восени 2019 року таки зміг стати на обидві ноги. Але шанс на другу молодість обірвала прикра звістка. Під час переобладнання пристрою бійцю його просто не повернули. Виявляється, Міністерство не проплатило обіцяних коштів.

Миколі Окілку майже 60 років і половину життя він провів без втраченої на війні у Афганістані ноги. Незважаючи на ампутацію, чоловік веде активний спосіб життя — відтискає більше 100 кілограмів від грудей та обожнює настільний теніс, є кандидатом у майстри спорту.

Микола Окілко,ветеран, скріншот з відео
Микола Окілко,ветеран, скріншот з відео

Ветеран звернувся до Фонду соціального захисту інвалідів, щоб скористатись програмою протезування. І мрія таки здійснилась. Дворічна епопея зі збором документів та проходженням тестів восени минулого року завершилась отриманням новесенького протезу стегна підвищеної мобільності. Вартість такого приладу — більше 700 тисяч гривень. С-leg-4 з автоматичною системою управління дає змогу навіть бігати.

Ветеран користувався сучасним протезом всього 2 місяці. Однак під час візиту до столиці на підприємство «Ортотех-Сервіс», яке і виготовило штучну ногу, її зняли для переобладнання. А потім не повернули. Аргументували тим, що Міністерство соціальної політики не перерахувало за неї кошти.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" у весільній сукні розкрила інтригу після "Холостяка": "Хто наречений?"

Газ по 15 гривень, а електроенергія за 2,50: як зміняться ціни для українців у серпні

Марина Боржемська поцілувала маленьку копію Узелкова: "Спасибі, що вибрала мене"

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Показати ще

«Вони 28 січня 2020 року мали куксоприймач доробити, щоб я міг ходити на протезі, а вони мало того що не зробили куксоприймач, зняли стегно, колінний вузол і по суті я без того почав ходити. Я написав: з примусовим вилученням не погоджуюсь, вважаю його неправомірним і безпідставним», — розповідає про прикрий випадок у Києві ветеран війни в Афганістані Микола Окілко.

Ветеран повернувся додому без протеза. Довелось знову стати на незручні милиці. Тож чоловік знову почав оббивати пороги відомств. У компанії, яка забрала в чоловіка протез, спочатку пообіцяли відповісти, а згодом телефоном відмовили у коментарі.

«На сьогодні ми не кажемо, що Микола Петрович Окілко є поза програмою, на сьогодні ми не можемо сказати, що держава відвернулась від нього і не буде його протезувати, на сьогодні просто стоїть питання оцінити реальний стан справ. І Міністерство звернулося до українського наукового-дослідного інституту протезування щодо оцінки ситуації з куксою і протезуванням Миколи Петровича», — запевнила директорка Фонду соціального захисту інвалідів Львівщини Галина Мисаковець.

Скільки ще чекати на це рішення — невідомо. Якщо у тесті таки не дорахуються заповітних балів, ветерану такого протезу вже не носити.

«Найголовніше я б хотів просто побігати. Я розумію, що це виглядало б як дитячий біг, але це було б по-дорослому, я б зміг, я б хотів», — продовжує мріяти ветеран війни Микола Окілко.

Нагадаємо, раніше 10 кілометрів без ноги: у Вінниці ветеранка АТО зробила неймовірне, потужні фото

Як повідомляє портал «Знай.uа» Кіт на протезах підкорив серця користувачів Instagram: сумна історія Віто облетіла весь світ

Також «Знай.uа " писав, що "Батьківщина" покинула: бойовик "ДНР" зробив протез ноги із підручних засобів