Європейські країни, зокрема Чехія, Німеччина та Польща, почали розглядати створення "центрів повернення" для українців.

Ці установи мають допомагати тим, хто хоче повернутися додому, а також підтримувати українську діаспору, надаючи інформаційну та соціальну допомогу, пише Українська правда.

Що відомо про ініціативу?
Ідея створення таких центрів належить віцепрем’єр-міністрові України Олексію Чернишову. Він уже веде переговори з Чехією, а Німеччина та Польща також розглядають можливість відкриття перших таких хабів. Очікується, що вони працюватимуть як логістичні та інформаційні платформи для українців, які вирішили повернутися.

Українські біженці / фото: Х
Українські біженці / фото: Х

Ситуація в країнах ЄС
У Чехії наразі перебувають понад 390 тисяч українців із тимчасовим захистом. Німеччина планує поступово скорочувати допомогу новоприбулим, а Польща переглядає програми підтримки, залишаючи їх лише для найуразливіших.

Популярні новини зараз
Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила Пенсіонерам виплатять підвищені пенсії: хто отримає більше вже у квітні Фальшиві гроші заполонили Україну: де найчастіше зустрічаються та які купюри підробляють Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Біженці в Німеччині. Фото: Главком
Біженці в Німеччині. Фото: Главком

Чи варто повертатися?
Європейські країни продовжують допомагати українцям, але ресурси не безмежні. Тим, хто не зміг адаптуватися або не має стабільного джерела доходу за кордоном, може знадобитися повернення додому.

Українські біженці / фото: Zaborona
Українські біженці / фото: Zaborona

Влада України та європейські партнери працюють над тим, щоб зробити цей процес зручним і прозорим.

Раніше ми повідомляли, відкриті кордони та порожні міста: що робитиме уряд, щоб повернути українців?

Закінчення війни в Україні загрожує кризою у ЄС: що станеться - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, після закінчення війни Україну чекає масштабна криза.