З 23 січня 2025 року в Україні ввели в обіг нову пам’ятну монету номіналом 5 гривень, яка вшановує роботу Служби зовнішньої розвідки України.
Національний банк України випустив монету, яка символізує внесок розвідників у національну безпеку. Її тираж складає 75 тисяч екземплярів, а виготовлена вона з нейзильберу — сплаву міді, нікелю та цинку.

НБУ, фото з вільних джерел
НБУ, фото з вільних джерел

Який вигляд має монета

На лицьовій стороні зображено хрест — елемент символіки Служби зовнішньої розвідки. Назву служби зашифровано кодом Морзе.
На звороті розміщений стилізований тризуб, оточений зашифрованими словами відомого українського діяча. Для шифрування використано код УПА і спеціальне ключове слово.

"Представники сучасної Служби зовнішньої розвідки — це герої, чиї здобутки залишаються в тіні, але їх внесок у захист територіальної цілісності та незалежності України неоціненний," — зазначили в НБУ.

Служба зовнішньої розвідки оголосила конкурс на дешифрування закодованого повідомлення. Умови конкурсу опубліковані на офіційному сайті служби, а результати обіцяють оголосити в липні 2025 року.

черги в ПриватБанк
черги в ПриватБанк

Як придбати монету

Монета стане доступною з 28 січня 2025 року в онлайн-магазині НБУ або в таких банках-дистриб’юторах:
  1. Укргазбанк
  2. Таскомбанк
  3. ПриватБанк
  4. Ощадбанк
  5. ПУМБ
Ця монета може стати не лише цінним експонатом для колекціонерів, а й символом вдячності тим, хто стоїть на сторожі безпеки України.

Крім того, Знай.ua повідомляв, 14 тисяч за унікальні 50 копійок: пора трусити скарбничку

Популярні новини зараз
Мобілізують навіть з бронюванням: ТЦК знайшли законну лазівку "Телефонні повістки" військовозобов'язаним: як реагувати на усний виклик до ТЦК Нові правила передачі показників: в YASNO заявили про зміни Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат
Показати ще

Також наш портал інформував, 20 тисяч гривень за 10 копійок: українцям кинули виклик, лише справжній фанатик знайде цю монету

Вам буде цікаво дізнатися перевіряйте кишені: колекціонери платять майже 20 000 грн за монету номіналом 10 копійок