Багато українських родин замислюються над тим, як убезпечити своє майно, передавши його у власність дитини. Законодавство України дозволяє це зробити, але процес оформлення нерухомості на неповнолітніх має свої особливості та обмеження. Про те, як це зробити правильно у 2025 році, розповіли у Центральному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.

Діти, навіть немовлята, можуть володіти нерухомістю. Однак розпоряджатися таким майном вони зможуть лише після досягнення 18 років. Є кілька основних способів передачі нерухомості дитині:

Оформлення квартири в новобудові на неповнолітнього можливе. Часто забудовники не вимагають попереднього дозволу органів опіки на укладання угоди. Однак для реєстрації права власності на готову квартиру без цього дозволу не обійтися.

новобудова, ілюстративне фото pik.cn
новобудова, ілюстративне фото pik.cn

Закон забороняє оформляти іпотеку на ім'я дитини. Неповнолітні не можуть бути учасниками кредитних угод через відсутність кредитної історії.

Нерухомість не може бути передана дитині через договір довічного утримання. Цей тип угоди дозволено лише між повнолітніми особами.

Що врахувати під час оформлення?

  1. Дозвіл органів опіки та піклування
    Цей дозвіл потрібен у більшості випадків, оскільки закон передбачає захист прав дитини. Органи опіки перевіряють, чи відповідає угода інтересам неповнолітнього.

  2. Відповідальність батьків
    Власність на нерухомість не звільняє батьків від утримання дитини. Квартира стає активом дитини, але використати її до 18 років можна лише з дозволу суду.

Нагадаємо, залишилась квартира у спадок: коли продавати, щоб уникнути податків та зайвих клопотів

Раніше ми розповідали, що будуть проблеми з житлом: боржників за комуналку суворо попередили

Також, не тільки майно: що ще можна отримати разом із спадщиною