Ціни на продукти в Україні б'ють усі рекорди, зокрема не відрізняються доступністю популярні фрукти. Скільки грошей доведеться віддати за кілограм яблук, бананів та апельсинів, показують дані моніторингу на порталі "Мінфін".

На вагу золота саме так можна описати вартість фруктів в українських супермаркетах. У січні вкотре зросли ціни на банани та апельсини. Водночас цінники на яблуках стабілізувалися, але залишаються рекордно високими.

Ціни на фрукти. Фото: скрін youtube
Ціни на фрукти. Фото: скрін youtube

Ціни на яблука

Середня вартість яблук "Айдаред" складає 37,70 гривні за кілограм, як і раніше. Водночас українські яблука трохи зрушилися в ціні у бік здешевлення - з 34,25 до 34,13 гривні за кіло.

Ціни на яблука. Фото: скрін Мінфін
Ціни на яблука. Фото: скрін Мінфін

Популярні новини зараз
Розділити двієчників та відмінників: навчання школярів пропонують радикально змінити Комунальники йдуть на хитрість, щоб змусити боржників платити: як діють Українцям обіцяють 40 тисяч гривень допомоги: коли і кому почнуть платити Багато про це навіть не знали: українцям виплачують гроші на побутові потреби - як отримати
Показати ще

Ціни на банани

Середня ціна бананів збільшилася ще на кілька гривень – з 61,58 до 63,97 гривні за кілограм. При цьому у супермаркетах фрукт можна знайти як по 60, так і по 72 гривні за кіло.

Ціни на банани. Фото: скрін Мінфін
Ціни на банани. Фото: скрін Мінфін

Ціни на апельсини

Середня вартість апельсинів досить помітно знизилася – з 71,35 до 64,40 гривні за кілограм. Однак у цьому сегменті не обійшлося без подорожчання. Так, апельсини преміум злетіли у ціні з 64,52 до 72,65 гривні за кілограм.

Ціни на апельсини. Фото: скрін Мінфін
Ціни на апельсини. Фото: скрін Мінфін

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ціни стабілізувалися, але краще наїдатися наперед: яйця стали доступнішими — не факт, що надовго.

Також наш портал інформував, цінники послаблять тиск на гаманці українців: на полицях магазинів подешевшає частина продуктів.

Крім того, ми писали, молоко може зникнути з раціону українців: експерти прогнозують дефіцит і рекордні ціни на молочні продукти.