Щомісяця українці оплачують одразу дві платіжки за газ — за фактично спожитий обсяг та доставку "блакитного палива". Юристка Олена Воронкова у коментарі для "Фокус" пояснила, чи можна не оплачувати "другу" платіжку, якщо газ не використовується.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкщо з першою платіжкою все просто: немає споживання – платити не потрібно, то з послугою доставки газу ситуація зовсім інша.
Плата за доставку нараховується щомісяця залежно від обсягу спожитого газу у попередньому газового році. При цьому навіть якщо газ зовсім не використовувався цілий рік, то нараховується мінімальний платіж, залежно від кількості встановлених у будинку газових приладів.
Юристка зазначила, що ігнорувати "другу" платіжку не можна, незалежно від того, було споживання чи ні. Газовики нерідко звертаються до судів, якщо домогосподарство систематично не платить за доставку.
"Маю зазначити, що вимоги щодо оплати послуг постачання газу навіть за відсутності споживання газу цілком правомірні", - заявила Олена Воронкова.
За словами юристки, єдиний законний спосіб не платити за доставку "блакитного палива" – відключити домогосподарство від газової мережі. Однак, якщо в майбутньому газ використовуватиметься, то доведеться пройти низку процедур, щоб відновити газопостачання.
Раніше портал Знай повідомляв, чи буде зростання тарифу на світло у 2025 році: у Міненерго зробили заяву.
Також наш портал інформував, понад 15 грн за кубометр: в Україні зросла вартість газу.
Крім того, ми писали, комунальники грабують українців незаконними тарифами: переплата на десятки тисяч гривень.