Вибір професії – найважливіший крок в житті людини. Однак наразі, крім власних знань та вподобань, важливо оцінювати потребу в тих чи інших спеціалістах. В умовах війни зросла потреба в фахівцях технічних та ремісничих професій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це сказала заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна на регіональному форумі у Харкові “Підготовка фахівців у центрах профтехосвіти Держслужби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу”, пише Укрінформ.
За її словами, зараз професії, такі як електромонтер, швачка, слюсар-сантехнік та електрогазозварювальник, є одними з найзатребуваніших на ринку праці в Україні. Попит на ці професії обумовлений кількома факторами, зокрема відновленням інфраструктури, технічним обслуговуванням підприємств та комунальних мереж після російських ударів.
“Найчастіше зараз роботодавці шукають працівників сфери послуг, а також водіїв і слюсарів, бо ці професії стали дефіцитними внаслідок мобілізації чоловіків. Найдефіцитніші спеціалісти на ринку праці – резюме яких дуже рідко з’являються в публічному доступі, бо вони завжди зайняті, але їх постійно шукають – це електромонтер, швачка, слюсар-сантехнік, електрогазозварювальник. Це нам вказівка на те, кого ми маємо навчати”, – заявила Бережна.
Зазначимо, що буквально 2-3 роки тому найбільш престижними українці вважали економічну та юридичну спеціальності. Сучасна українська молодь хотіла б працювати в офісі та, не напружуючись особливо, одержувати великі зарплати. Проте війна та її наслідки диктують нові правила: саме серед випускників престижних спеціальностей сьогодні найбільше тих, хто шукає роботу.
Нагадаємо, українцям у Польщі видаватимуть до 25 тис. злотих на навчання.
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що мобілізація 18-річних та жінок: колишній міністр пояснив, що мала зробити Україна
Вам буде цікаво дізнатися неявка до ТЦК та порушення військового обліку: у яких випадках можна уникнути штрафу