Курячі яйця майже універсальний продукт. Вони містять багато білка, поживних речовин, вітамінів і мінералів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяХімічний склад яйця багато в чому залежить від умов, у яких живе птах, тому домашні яйця набагато корисніші, ніж ті, що отримують від курей на птахофабриках. Утримувати невелику кількість курей у господарстві для потреб, дуже легко. Однак іноді кури перестають нестись або ж мчать зовсім потроху. Що з цим робити?
Перегляньте умови, в яких ви міститье птицю, та її раціон. Можливо ви щось робите неправильно.
Як правильно?
Щоб збільшити несучість курей, годуйте їх не тільки зерновою сумішшю, а й травою та овочами – кабачками, гарбузом, кормовими буряками. Давайте клювати ракушечник, крейду або шкаралупу з яєць – це чудове джерело кальцію.
Вода в курнику повинна бути свіжою і легкою доступністю, щоб птахи могли пити при першій необхідності.
Паразити
Щоб кури не страждали від паразитів, таких як кліщі, їм потрібні піщані ванни. Ще краще-ємності з попелом, у яких могли б купатися птахи.
Прикормка
Основа харчування курей – пшениця, до неї можна додавати та інше зерно. Навесні можна підгодовувати курей молодою кропивою.
Ще одна причина зменшення несучості курей – линяння. Щоб прискорити цей процес, курям забезпечують повноцінне харчування з підвищеним вмістом вітамінів та мінералів. У цей час варто додавати в їжу бурякове бадилля, капустяне листя, бур'яни, пророщене зерно, макуху з вареною і м'ятою картоплею.
Температура
У курнику має бути сухо і тепло – температура не повинна опускатися нижче 4-8 градусів тепла. Важливо також освітлення-сонце повинне падати зі східної або південно-східної сторони.
Нагадаємо, що здоров'я підкосить відчутно: дієтологи назвали м'ясний делікатес, яким краще не балувати смакові рецептори.
Раніше ми повідомляли, що це реальна загроза здоров'ю: з якого посуду не можна пити каву та чай - перетворює напій на отруту.
Також стало відомо про продукти-"дементори": дієтологи розповіли, яка їжа краде силу та енергію.