Для цивільних осіб пенсію у зв'язку з втратою годувальника призначають в розмірі 50% від пенсії за віком.

Особи, які втратили годувальника, зазвичай мають право отримувати або свою пенсію, або частину пенсії, яка б призначалася померлому. Про це повідомляють в Соціальному порталі.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

У разі цивільних осіб, класична пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі 50 % пенсії за віком померлого. Пенсія призначається для одного з непрацездатних членів сім'ї.

Якщо пенсія призначається на двох та більше непрацездатних осіб, то її розмір становитиме 100 % пенсії за віком померлого, що розподіляється між ними рівними частками.

Популярні новини зараз
Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати Переселенцям вирішили підняти виплати, але пощастить не всім: хто отримуватиме більше Від 3000 до 6000 гривень у вас у кишені, якщо знайшли ці монети: у чому їхня особливість Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Такий розподіл може бути, якщо в годувальника було кілька неповнолітніх дітей. Усе це передбачено статтею 37 Закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Якщо ж дитина залишилася круглою сиротою, то пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

Щоб порахувати точний розмір такої пенсії, спочатку треба визначити, якою була б пенсія за віком у померлого. А це залежить від стажу й розміру зарплати.

Нагадаємо, ми писали, що проста інструкція: знадобиться пенсіонерам, які отримують пенсію на карту.

Як повідомляв "Знай.ua" якщо кінці з кінцями не зводяться: ще один фонд допоможе українцям, як зареєструвати заявку.

Також "Знай.ua" інформував, борги, доходи та смерть: українцям нагадали, хто вже у серпні залишиться без субсидії.