У Національному банку розповіли, що минулого 2022 року серед знайдених у обігу фальшивих банкнот було найбільше доларів номіналом 50 та 100 доларів.

Доларів 91% від загальної кількості підробок, а євро – 8%, як додали у відомстві. За минулий рік з готівкового обороту було вилучено чимало фальшивок.

Долари, фото depositphotos
Долари, фото depositphotos

За даними банківської статистики, найчастіше аферисти "друкують" такі купюри:

  • 50 і 100 доларів США (23 відсотки та 76 відсотків від загальної кількості всієї вилученої фальшивої американської валюти відповідно);
  • 50 та 100 євро (26 відсотків та 28 відсотків від загальної кількості всіх вилучених підроблених євро).

Недобросовісні люди займалися підробленням не лише іноземних валют, як повідомили в НБУ, а й національної гривні старих зразків: 500 гривень 39% від загальної кількості вилучених купюр, 200 гривень – 45%, 100 гривень – 8%.

Популярні новини зараз
Зима буде непростою: у "Нафтогазі" розповіли, скільки доведеться платити за газ ПриватБанк почав блокувати карти всім без розбору, клієнти розгублені: "Тупо і без пояснень" Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Курс валют, фото Economics.segodnya
Курс валют, фото Economics.segodnya

Щоб уникнути покупки фальшивих грошей, НБУ рекомендує звертатися до банків для перевірки. При цьому банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості. У відомстві також зазначили, що кількість підробок у 2022 році знизилася більш ніж втричі завдяки високому захисту нових банкнот.

Раніше ми писали про те, що комусь хоч 100 гривень, а кому ні копійки: чому деякі пенсіонери не торкнулися індексації

Як повідомляв Знай.ua, у ПФУ підрахували, наскільки більше грошей виплатили пенсіонерам за березень: йдеться про мільярди

Також портал Знай.ua писав, що винен не тільки коронавірус: від чого найчастіше помирають українці - МОЗ