Війна з росією та стрибок долара спровокували подорожчання практично всіх продуктів в Україні. З початку весни ціни найбільше піднялися на крупи, яйця, олію, м'ясо, овочі та фрукти. Настає зима, яка обіцяє бути не лише холодною, а й голодною.

Незважаючи на прогнози щодо чергового подорожчання, експерти вважають, що серйозного дефіциту продуктів узимку очікувати не варто. Однак деяких груп товарів все ж таки може не вистачити всім. З жовтня очікується підвищення цін на продукти, а вони залежатимуть від того, наскільки зросте інфляція.

Скрін, відео YouTube магазин
Скрін, відео YouTube магазин

З продуктів харчування у дефіциті залишаться дріжджі, цукор, сода.

Вже зараз можна помітити, що великі магазини підвищили ціни на курячі яйця, борошно та цукор, і ціни на ці продукти ближче до зими зростатимуть ще сильніше. А ось сіль стала дешевшою, і до зими її ціна, за прогнозами, сильно підвищуватися не повинна.

Популярні новини зараз
"Буде боротьба, Крим, воля народу...": екстрасенс Людмила Хомутовська втішила українців прогнозом на квітень та травень Це творчість: син Черкаського губернатора Івана Табурця у нетрадиційних позах підкорює матраци Парижа Благовіщення у 2023 році: які послаблення у Великому пості, історія та традиції свята Гроші видно, але не можна зняти: клієнти Ощадбанку зіткнулися з проблемами, кошти просто "зависли"
Показати ще

Крім того, до зими зростуть у ціні фрукти та овочі, в середньому на 30-35%. Виростуть у ціні також м'ясо та ковбаси. Через масовий вибій худоби, як повідомляють експерти, взимку може спостерігатися дефіцит м'яса, внаслідок чого воно подорожчає на 30%. З тих самих причин підскочать і ціни на молоко та молочні продукти приблизно на 30%-40%.

Ціни на молоко, скріншот з відео
Ціни на молоко, скріншот з відео

А ось дефіциту на хліб та борошно не буде, проте ціни через експорт помірковано зростатимуть на 10-15%. Така ж тенденція очікує вартість олії та цукру, які можуть додати в ціні 15-20%.

Ціни на деякі крупи, такі як гречка та рис, значною мірою залежать від імпорту, тому девальвація гривні може призвести до зростання цін на ці продукти на 20-25%.

Супермаркет, крупи. Фото: скриншот YouTube
Супермаркет, крупи. Фото: скриншот YouTube

Раніше ми писали про те, що чи справді треба боятися зими цього року: українців порадували несподіваною новиною

Як повідомляв Знай.ua, ціна на яблука в Україні зростає: чи варто очікувати низьких цінників цієї осені

Також портал Знай.ua писав, що станемо веганами: вартість ковбаси зросла, але дещо можна встигнути купити за серпневими цінами