Всі українці з жахом спостерігають невтішну картину - ціни на найелементарніші продукти зростають як на дріжджах, і багато факторів говорять про те, що взимку ситуація буде ще гіршою. Експерт поділився своїм прогнозом.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГоловна причина сильного подорожчання – це окупація росією територій, де вирощували сільськогосподарську продукцію. Війна та блокада українських портів спричинила дефіцит продуктів у світі та зростання цін на ринках, а ще злетіли витрати на паливо, електроенергію, газ тощо.
Споживачі вже бачать наслідки війни, але якими будуть цінники у магазинах узимку? Кандидат економічних наук Олександр Хмелевський відповів на це запитання.
Вже у листопаді українці відчують чергове подорожчання, незважаючи на сезонне зниження, стабілізацію цін, яка пов'язана із суттєвою пропозицією овочів та фруктів. Вони зростуть у ціні в середньому на 30-35%.
Оскільки в Україні є запаси зерна, то дефіциту не очікується. Незважаючи на це, ціни на хліб і борошно трохи підвищаться на 10-15% через обмеження експорту в найближчі місяці. Та ж історія очікується з олією та цукром – 15-20%.
Ціни на гречку та рис значною мірою залежать від імпорту, тому девальвація гривні може призвести до зростання цін на ці продукти на 20-25%.
Дефіцит молока та молочних продуктів узимку можливий через масовий забій худоби. Ціна злетить на 30–40%. З тих самих причин відповідно підскочать і ціни на м'ясо – приблизно на 30%.
Раніше ми писали про те, що в Україні різко похолодало до -1 та випав перший сніг, місцеві панікують: "Ми ще картоплю не викопали"
Як повідомляв Знай.ua, війна війною, а підвищення цін ніхто не скасовував: в Україні з початку року продукти подорожчали на 25%
Також портал Знай.ua писав, що підвищення цін не уникнути: в Україні спостерігається активний відтік валюти