Частина українців отримує мінімальну пенсію. Чому так, пояснили у Пенсійному фонді України, звернувши увагу на 2 показники - заробіток й трудовий стаж.

Як пояснили у Пенсійному фонді, якщо один із цих показників невисокий, то й розмір пенсії виходить невеликим. Оцінюючи розмір майбутньої пенсії, важливо звертати увагу не тільки на тривалість стажу, але і на розмір внесків, що сплачуються щомісяця до ПФУ.

Там наголошують, що низькі офіційні зарплати й відповідно такі ж самі мізерні відрахування призводять до того, що люди з солідним стажем отримують мінімальні пенсії.

Пенсійний фонд. Фото: скриншот Youtube
Пенсійний фонд. Фото: скриншот Youtube

Економіст ПП "Слов'ятин" Оксана Старко зауважує, що зокрема така проблема є, наприклад, у тих, які працювали в період так званої перебудови, коли економіка країни тільки формувалася.

Популярні новини зараз
Введення в Храм Пресвятої Богородиці 4 грудня: можна з'їсти риби, але не можна одружуватися, заборони великого православного дня Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок путін придумав "геніальний" план із захоплення України: захоплення не тільки влади, а й "чистка" українського народу Притягують проблеми, злидні та сварки в сім’ї: які 7 рослин варто негайно викинути за двері
Показати ще

Також дуже часто у людей немає вибору, адже їх ставлять перед фактом: або працюй неофіційно, або ж звільняйся. Така ж проблема у літніх людей, яким довелося працювати в непрості часи, коли в країні не було грошей.

На думку експертки, щоб їм достойно платити, держава повинна компенсувати їм недоплачене раніше й збільшити пенсію до розмірів тієї, яку отримують люди їхньої спеціальності тепер, за умови наявності відповідного стажу.

Пенсіонери, скріншот з відео
Пенсіонери, скріншот з відео

Нагадаємо, вчетверо дорожче, ніж торік: популярний продукт приголомшив новою ціною

Як повідомляв "Знай.ua", відбивним та котлетам не місце у меню: ціни на свинину ще більше спустошать гаманці українців

Також "Знай.ua" писав, восени подорожчає низка популярних товарів: чи варто запасатися продуктами вже зараз