У п'ятницю, 2 вересня, віруючі православної церкви вшановують пам'ять біблійного пророка Самуїла, або Шмуеля (тобто "почутого богом").
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакож за народним календарем це дата святкування Самійлового дня.
Наші пращури помітили, що наші пращури помітили, якщо у цей день спекотний день, то зима буде холодною. Адже часу їм залишалося зовсім мало, оскільки зима неминуче наближалася.
На той час у лісах вже з'являлися перші зимові опеньки, і діти з кошиками йшли за цими грибами на весь день. Традиційно у це свято слов'яни готували смажені гриби з картоплею та цибулею.
Також Самойлів день – народне свято батьків та чоловіків. З цього приводу в народі говорили: "Самойло-пророк сам Бога за мужика молить" .
Замість них роботою на городі займалися жінки, тому селяни казали: "Буряка — дівкам невільниця" . Звідси і ще одна назва свята – Буряк. Так, вже настав час смикати буряк і моркву.
Тому дочка на Самуїла завжди намагалася подати з ранку батькові сімейства ошатну сорочку, бажано нову та вишиту своїми руками. Дружина накривала добротний сніданок: ставила на стіл свіжу сметану, мед, випікала млинці чи оладки. Вважалося, що чим кращим буде настрій глави сім'ї цього дня, тим краще підуть справи у всьому будинку.
Крім того, на той час починала встигати горобина, до якої селяни придивлялися уважно. Справа в тому, що рясний урожай горобини обіцяє гарний урожай вівса.
Не можна стригти волосся і нігті в Самойлів день , таким чином коротшаєш своє життя, вірили люди. Також не варто сваритись 2 вересня. Поганою прикметою вважається як відкритий конфлікт, а й будь-який спосіб з'ясування відносин. Не рекомендується цього дня займатися сватанням та розмовляти про одруження.