Окрім легенів, коронавірус пошкоджує всю судинну систему організму.

Про це в інтерв'ю "Високому Замку" розповів завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Львівського національного медичного університету професор Роман Дутка.

Так, лікар пояснив, що повний геном Covid-19 містить послідовність з іншого вірусу - ВІЛ. Таке відкриття зробив французький Вірусолог Люк Монтанье, один з першовідкривачів вірусу імунодефіциту людини.

Це відкриття пояснює, чому рівень захворюваності коронавірусом не змінюється від сезону до сезону і чому неможливо спрогнозувати його хід.

"Вважається, що основною мішенню коронавірусу є тканина легенів, а головним ускладненням Covid-19 — пневмонія. Але перше, на що він діє в нашому організмі — це судини. Коронавірусна інфекція пошкоджує всі судини організму. Першими, звичайно, руйнує внутрішню стінку тих судин, в яких найбільший відсоток кисню, — судин легенів. Коронавірус сприяє розвитку генералізованого васкуліту (запалення судинних стінок) з подальшим утворенням тромбів", - розповів Дутка.

Популярні новини зараз

Кароль видала таємницю дружині Комарова зі "Світу навиворіт": "Коли в останній раз...?"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Цього розчину бур'ян боїться, як вогню: натуральний засіб для ідеального газону за одну ніч

Показати ще

Хворим із серцево-судинними недугами (перш за все артеріальною гіпертонією) призначають інгібітори АПФ і блокатори рецепторів ангіотензину II. Це - ціла група препаратів, які безпосередньо впливають на ангіотензин рецептори, які коронавірус вважає "своїми". Коли блокують ці рецептори, коронавірусна інфекція вже не здатна проявляти агресію до судин.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, у МОЗ попередили про похибку тестів на Covid-19.

Як повідомляв Знай. ua, застуда, грип або коронавірус, українцям показали шпаргалку з головними симптомами.

Також Знай. ua писав, що робити, якщо у мене діагностували COVID-19, лікар все розклав по поличках.