Окрім легенів, коронавірус пошкоджує всю судинну систему організму.

Про це в інтерв'ю "Високому Замку" розповів завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Львівського національного медичного університету професор Роман Дутка.

Так, лікар пояснив, що повний геном Covid-19 містить послідовність з іншого вірусу - ВІЛ. Таке відкриття зробив французький Вірусолог Люк Монтанье, один з першовідкривачів вірусу імунодефіциту людини.

Це відкриття пояснює, чому рівень захворюваності коронавірусом не змінюється від сезону до сезону і чому неможливо спрогнозувати його хід.

"Вважається, що основною мішенню коронавірусу є тканина легенів, а головним ускладненням Covid-19 — пневмонія. Але перше, на що він діє в нашому організмі — це судини. Коронавірусна інфекція пошкоджує всі судини організму. Першими, звичайно, руйнує внутрішню стінку тих судин, в яких найбільший відсоток кисню, — судин легенів. Коронавірус сприяє розвитку генералізованого васкуліту (запалення судинних стінок) з подальшим утворенням тромбів", - розповів Дутка.

Популярні новини зараз

"Слуги" знову вляпалися в "еротичний скандал": нардеп обговорював "вчорашнє" з молоденькою помічницею

У вікно онімілих киян постукав кур'єр служби доставки, висота не злякала - "Вам посилка!"

Тіна Кароль вперше розповіла про своє щастя: "Моя відповідь на питання"

Українка народила чотирьох дівчаток, вся лікарня п'є шампанське: "Тримайся, таточку"

Показати ще

Хворим із серцево-судинними недугами (перш за все артеріальною гіпертонією) призначають інгібітори АПФ і блокатори рецепторів ангіотензину II. Це - ціла група препаратів, які безпосередньо впливають на ангіотензин рецептори, які коронавірус вважає "своїми". Коли блокують ці рецептори, коронавірусна інфекція вже не здатна проявляти агресію до судин.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, у МОЗ попередили про похибку тестів на Covid-19.

Як повідомляв Знай. ua, застуда, грип або коронавірус, українцям показали шпаргалку з головними симптомами.

Також Знай. ua писав, що робити, якщо у мене діагностували COVID-19, лікар все розклав по поличках.