В понеділок, 12 жовтня має відбутися слухання по апеляції у Вищому Антикорупційному суді у справі про доарешт та подальшу конфіскацію двох ТЕЦ на Львівщині, які є речовими доказами у справі Дубневичів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише 24 канал.
Попереднє рішення було ухвалене 29 вересня. В ньому йшлося про наступне – позов прокурора САП задовільнити частково: дозволити доарешт майна згідно переліку, проте заборонити конфіскацію та подальшу реалізацію майна на аукціоні.
Журналісти поспілкувалися з правозахисниками та розповіли, які можливі ризики у разі, якщо апеляція ВАКС задовільнить позов прокурора повністю.
Тиск, який чиниться на ВАКС з цього приводу, переходить всі межі – міністр публічно погрожує суду, що в разі «неправильного» рішення, буде впливати на позицію суддів всіма можливими способами. А ризики для правового прецеденту – колосальні. То ж ВАКС знов опинився між двох вогнів: чи рішення має бути законним, чи «за вказівкою»? Невідомо, яку позицію в даному випадку займуть судді апеляції, а отже зберігаються ризики того, що саме ВАКС, який протягом року відстоював принципи законності, може прийняти безпрецедентне рішення відчуження приватної власності, тим самим демонструючи «зелене світло» всім решті – в Україні приватна власність не захищена законом: у вас можуть відібрати і поділити все» - йдеться в статті.
Нагадаємо, ТЕЦ було арештовано ще в 2018 році як речовий доказ та знаряддя можливого злочину в справі братів Дубневичів. Після того АРМА передала ці активи в управління недолугому управителю, який згенерував боргів близько мільярда гривень і зник. Міста знов залишились без опалення. Та замість того, щоб нарешті передати ТЕЦ в управління області, їх незаконно та з порушенням процедури фактично захопив НАК «Нафтогаз».