Ще п’ятнадцять років тому у пологовому будинку Аренда і Андрій Василенки дізналися, що їхній новонароджений син Петро має синдром Дауна. Лікарі пропонували їм відмовитися від дитини, але батьки навіть не розглядали цю пропозицію. Вони були налаштовані створити своєму сину всі умови для комфортного та щасливого життя, передає Радіо Свобода.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Усі ці 15 років батьки докладають чимало зусиль, аби змінювати ставлення до таких дітей, як їхній Петро. Сьогодні він чудово справляється із домашніми справами та вже думає про майбутню професію. За ці роки сім’я Василенків згуртувала довкола себе інших батьків та заснувала центр розвитку для дітей із синдромом Дауна. Їм вдалося створити спеціальний клас у місцевій школі та запровадити там унікальну навчальну програму та домогтися погодження її Міністерством освіти.
Цього батькам виявилося мало, тому минулого року вони заснували пекарню, де їхній Петро та його друзі вчаться працювати. Завдяки цьому діти з синдромом Дауна зможуть працювати й надалі.
"Зараз дуже важливо отримати професійні навички, щоб збільшити шанс працевлаштування", - говорить мама Петра.
Наразі Петро ще остаточно не визначився ким хоче стати, проте вже заявляє що буде з татом працювати у пекарні. А також говорить, що хотів би працювати офіціантом. Сім’я переконана, що країну треба починати змінювати самим.
Синдром Дауна — це генетична аномалія, яку спричиняє присутність додаткової хромосоми у 21 парі. Цю аномалію важко передбачити.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, "служниця народу″ заявила, що безробітні народжують дітей дуже "низької якості".
Як повідомляв портал Знай.ua, у Києві з початку 2020 року різко скоротилася народжуваність. Відповідні дані оприлюднили в Головному управлінні статистики по столиці.
Також Знай.ua писав, у Львівській області за останній рік, зменшилася загальна кількість дітей