Наприкінці травня житель Буська знайшов у себе на обійсті залишки кісток. Чоловік звернувся по допомогу до краєзнавців та археологів. Дослідники висунули гіпотезу: це може бути могильник римського часу.

Про це повідомляє видання galnet.fm.

«Залишками самого поховання знайдені випадково. Господар обійстя хотів набрати піску, почав копати ямку і натрапив на людські рештки. Згодом з’ясувалося, що це може бути поховання римського часу, так званої Черняхівської культури: кінець II – початок V століття нашої ери. Там знайшли намистину та фібулу тих часів і також пряжку, характерну для цієї культури», – розповідає директорка Інституту Археології Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Стеблій.

фото: Facebook Краеведческий музей города Буска
фото: Facebook Краеведческий музей города Буска

І додає:

Популярні новини зараз
Українців закликають зробити запаси води: нова проблема В Україні з'явився новий вид доплат для пенсіонерів: скільки отримають ті, кому ще немає 70 "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

«Якщо там б вдалося знайти могильники, то це було б свого роду науковою сенсацією, адже на теренах верхів’їв Західного Бугу та верхнього Дністра уже впродовж ста років намагаються знайти могильники того часу. Навіть у багатьох наукових монографіях пишуть, що «обряд носіїв Черняхівської культури верхів’їв Західного Бугу та Дністра археологічно невловимий».

В п’ятницю, 26 червня 2020 року, на урочищі Коротка Сторона в Буську Інститут археології ЛНУ імені Івана Франка та Карпатське відділення Інституту геофізики НАН України імені Серафима Субботіна проводять спільну наукову експедицію.

фото: Facebook Краеведческий музей города Буска
фото: Facebook Краеведческий музей города Буска

Наразі геофізики досліджують територію недеструктивними методами, щоб не порушити культурний шар. Вони використовують георадар, біолокатор та прилад для вимірювання електромагнітних полів. Як пояснює Наталія Стеблій, дослідники хочуть визначити ті місця, де потенційно можуть лежати інші поховання.

Розкопки на цій території планують провести вже наступного року.

фото: Facebook Краеведческий музей города Буска
фото: Facebook Краеведческий музей города Буска

фото: Facebook Краєзнавчий музей міста Буська
фото: Facebook Краєзнавчий музей міста Буська

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше Сокира, лук і бородавка на обличчі — археологи розкопали дивовижну мумію 13-річної амазонки

Як повідомляє портал «Знай.uа» Платформа всіяна тілами - археологи розкопали загадкове ритуальне "кладовище"

Також «Знай.uа» писав, що Їздили по сіль і мучила спрага? На старому чумацькому шляху знайшли древній "оазис"