У Львові в Регіональному ландшафтному парку "Знесіння" людям з інвалідністю надали можливість пройти дієвий курс терапії, суть якої полягає у спілкуванні з кіньми.

Кінна терапія у Львові, фото: скріншот Facebook

Про це 21 січня зооактивіст Орест Залипський написав на сторінці Домівки у Facebook.

"Поговоримо про іповенції? 😉 Іповенція - один із напрямків кінної терапії. Ця сфера терапії є "парафією" психології, соціальної роботи та корекціїної педагогики, в основі - спілкування з конем та догляд за ним без верхової їзди. Основні вимоги до коня - доброзичливість до людини*. Це той випадок, коли навіть кінь з проблемами зі здоров'ям може працювати, робити добру справу. Сьгодні я була гостем у Регіональний ландшафтний парк "Знесіння", а саме - у "Домівці врятованих тварин", куди завітали друзі з "Лярш-Ковчег". У "Домівці" утримуються декілька коней, яких свого часу рятували/купляли із поганих умов. Коні старі, за станом здоров'я не можуть працювати, але із задоволенням спілкувались із відвідувачами, пригощались яблуками та дарували позитивні емоції 😉 У нас відбувся справжній сеанс іповенції - комуникативної кінної терапії 😉 В цьому нам допоміг "дідусь" Сивий. Йому близько 25 років, все життя важко працював, має проблеми зі спиною, але готовий "поговорити" про моркву, яблука та бублики ) *також існує окремий напрямок роботи із кіньми з поведінковими проблемами або дикими, як один із варіантів роботи з ветеранами, що мають труднощи у комуникації - через соціалізацію тварини соціалізується й людина, яка з цією твариною працює, але це не про роботу з особами з інвалідністю - це як окрема частина іповенції. Але теж іповенція", - йдеться в публікації.

Популярні новини зараз

Українцям заборонять відпочивати в суботу, новий трудовий договір стане випробуванням

"Петросян би зміг краще": Лобода у шубі Ліндеманна посварила фанатів "моторошним" кліпом

Молоденька дружина Комарова проміняла мандрівника на дизайнера

До Львова звезуть заражених коронавірусом українців, губернатор Козицький ошелешив заявою

Показати ще

Скріншот Facebook

Цей вид терапії наразі активно вивчають психологи, її використовують в корекційній освіті. Суть її полягає в комунікації людини з конем на більш "дружніх" та рівноцінних умовах, тобто догляд, спілкування, але не верхова їзда.

Кінна терапія у Львові, фото: скріншот Facebook

Головна "вимога" від коня - комунікабельність щодо людей. Можна покращувати дітям настрій. Особливість цієї ситуації також в тім, що навіть тварина зі слабким здоров'ям може відігравати важливу роль, допомагаючи психологам у їхній роботі з людьми.

Нагадаємо,  Владиславу Погрібному, 17-річному харків’янину із синдромом Дауна, вдалося знятися у декількох художніх фільмах.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Путін ледь не розбився в авіакатастрофі, пілоти приземлялися наосліп