Нещодавно українська влада ініціювала надважливий з точки зору туризму та економіки проект про розвиток Карпат.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк насправді він втілюватиметься у життя, та чи не обернеться це черговою лазівкою для тиску на підприємців?
Відповіді на ці та інші питання кореспонденти Знай.ua знайшли у найкрасивішому місці згаданого регіону, Яремче, котрий нещодавно відзначив День Міста.
Гуцульський карнавал, виступи численних артистів, виставки просто неба і частування нереально смачною грибною юшкою – все це стало частиною свята, в організації якого безпосередньо сприяли керівники такої відомої локації серед мандрівників, як Romantik Spa Hotel, а також мер міста Василь Васильович Онутчак.
Власники готелю запевняють: новий закон, ініційований командою Зеленського, попри всі побоювання не шкодить у роботі та розвитку високогірного регіону. Навіть навпаки – це швидше, "невтручання" у бізнес, і непогана змога нарешті знайти компроміси.
Хоча Яремче не бідував за будь-якої влади: потік охочих приїхати сюди тільки збільшується з кожним роком. Тим паче, що місто взагалі розквітає просто на очах: облаштовуються парки та дороги, покращується інфраструктура і судячи з намірів місцевого населення, влади та бізнесу на досягнутому вони точно не збираються зупинятися.
"Це чудова комунікація з нашими гостями. Вони хочуть повертатися до Карпат ще раз і ще, навіть якщо вже тут побували. Але враховуючи те, що більшість людей не довіряє, і ще боїться погани доріг. Залишилися ще ділянки, по яких були припинені тендерні роботи. Фірма виграла, яка будує якісно, але отримувала перешкоди у цьому – несвоєчасно виплачувала гроші попередня влада. А зараз не буде перешкод у зв'язку з "політичними забарвленнями", ми маємо надію, що президент, парламент, Кабмін – усі об'єднаються, всі стануть однодумцями, адже на сьогоднішній день не одні Карпати є проблемою в Україні".
І це підтверджує не тільки статистика, до речі, а й відгуки самих українців – проблемних регіонів справді чимало. Саме це й гальмує розвиток туризму як явища і засобу заробітку у бюджет.
"Всебічно будемо підтримувати, будемо звертати увагу на те, що нам більше потрібно", - зазначають у Romantik Spa Hotel.
Непокоїть інфраструктура Яремче і мера міста: навіть у свято, розливаючи гарячу юшку із казанка і посміхаючись гостям, він не змовчав. Гірські дороги – взагалі річ специфічна.
А ще вони набагато більше залежні від погодних умов, аніж усі інші. Тому, аби "дорога не зійшла разом зі снігом", а магістраль витримала набагато більше кількох років, потрібні вкрай рішучі дії і нові проекти як з боку влади так і бізнесу. Останні, як бачимо тільки чекають на це і вже давно готові до співпраці.
Ідеєю фікс мера Яремче можна сміливо назвати канатну дорогу. Представники готелю це пояснюють дуже просто:
" У нас є багато місць, куди не всі туристи мають змогу фізично піднятися. Наприклад, на гору Маковича. Це кабінки перш за все. Якщо подивитися на розвиток Європи, то нічого не стоїть – входять в життя нові технології".
Але попри все найбільшою гордістю цього року став Гуцульський карнавал. Ні, ви не побачили б тут красунь у пір'ї, мов у Ріо, тут навпаки панував дух автентичної Західної України. З усіма її проявами – музикою, стравами, розвагами, гостей радо познайомив Яремче.
Маємо сподівання, що проект розвитку Карпат, як і всі інші, таки втілиться у життя, а про Україну нарешті заговорить увесь світ, як про туристичну державу, і станеться це не тільки через серіал "Чорнобиль" від НВО.