На площі Галицькій у Львові ведуться археологічні розкопки. На місці фонтану "Кульбаба" віднайшли кістки приблизно п’яти покійників. Про це повідомляє речниця НДЦ "Рятівна археологічна служба" Мирослава Іваник.

Виходячи зі львівської практики, є припущення, що там раніше був прикостельний цвинтар. Це абсолютно нормальне явище для середньовічного міста. Антропологи на разі опрацьовують знайдені кістки.

Серед розкопок також знайдені дрібні фрагменти кераміки XIII-XIX ст. і скла XVII-XVIII ст., а раніше тут знаходили фундамент храму Воздвиження Чесного Хреста, датованого 1530-м роком.

Популярні новини зараз
Дощі, снігопади та перші морози: синоптики дали прогноз погоди на листопад-2025 5 дат народження, яких бояться навіть психотерапевти: ці люди не прощають і не забувають 6500 доларів відкупитися на тиждень: ветеран озвучив прайс столичних ТЦК після затримання Не забаганка вчителя: педагог пояснила важливе правило у школах
Показати ще

Розкопки триватимуть до середини липня, по завершенню адміністрація повинна удосконалити проект реконструкції площі.

Нагадаємо, нещодавно археологам вдалося знайти унікальну монету, а пізніше вони виявили грандіозне відкриття – муровану з плінфи монументальну споруду ХІІ ст.

Як повідомляв портал Знай.uа, під Дніпром почали розкопки збитого радянського штурмовика Іл-2.

Також Знай.uа писав про те, що повінь допомогла вченим виявити сліди стародавньої цивілізації.