Західне регіональне управління Держприкордонслужби України оприлюднило свіжу статистику перетину кордону. Лише за одну добу — 28 липня — державний кордон на західній ділянці перетнули 104 тисячі осіб та 20 тисяч транспортних засобів. Цифри показові, особливо на тлі чинних обмежень воєнного стану, які регулюють виїзд чоловіків призовного віку.
Із загальної кількості 49 тисяч людей виїхали з України. Більшість із них — 29 тисяч — обрали українсько-польський кордон. Решта прямували до Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. Водночас до України за цю ж добу в'їхали 54 тисячі осіб, з яких 50 тисяч — громадяни України. Про це повідомили у Західному регіональному управлінні ДПСУ.
Окремо прикордонники оформили 58 вантажівок із гуманітарною допомогою. Це свідчить про те, що гуманітарний трафік залишається стабільним навіть у літній період, коли пасажиропотік на кордоні традиційно зростає.
Нагадаємо, що з 26 серпня 2025 року уряд оновив порядок перетину державного кордону. Вперше за час повномасштабної війни чоловікам віком від 18 до 22 років дозволили безперешкодно виїжджати за кордон. Це рішення суттєво вплинуло на загальну статистику — значна частина тих, хто перетинає кордон, належить саме до цієї вікової категорії.
Водночас для чоловіків віком від 22 до 60 років обмеження на виїзд зберігаються. Перетнути кордон можуть лише окремі категорії: заброньовані працівники критично важливих підприємств (за наявності відповідних документів та в межах службових відряджень), водії гуманітарних вантажів, особи з інвалідністю I, II чи III групи, багатодітні батьки (троє і більше неповнолітніх дітей), а також ті, хто супроводжує людину з інвалідністю I чи II групи або здійснює постійний догляд.
Які документи потрібні для перетину кордону
Для виїзду за кордон під час воєнного стану чоловікам призовного віку необхідно мати при собі документи, що підтверджують право на перетин кордону. Зокрема, це може бути:
- військово-обліковий документ із відповідною відміткою про відстрочку або виключення з обліку;
- довідка про бронювання (для заброньованих працівників);
- пенсійне посвідчення (для осіб віком від 60 років);
- документи, що підтверджують інвалідність (довідка МСЕК);
- свідоцтва про народження трьох і більше неповнолітніх дітей;
- дозвіл у системі "Шлях" (для водіїв гуманітарних вантажів).
Прикордонники також нагадують: перед поїздкою варто перевіряти актуальність документів та завчасно прибувати до пунктів пропуску, особливо в пікові години — влітку черги на кордоні можуть сягати кількох годин.
Раніше портал Знай повідомляв, не випустять без "Резерв+": три документи для виїзду чоловіків з інвалідністю III групи.
Також наш портал інформував, фальшива бабуся-болгарка за 11 000 євро: в Одесі судитимуть організатора схеми виїзду за кордон.
Більше деталей читай у матеріалі: пенсія не гарантує виїзд за кордон: чоловіків до 60 років не випустять із країни.