Борщ готують у кожній українській родині. Це буквально "душа" нашої кухні, яка з роками лише дорожчає через зростання цін на продукти, що використовуються для приготування страви. Стало відомо, як змінився індекс борщу в серпні порівняно з початком року.

"Індекс борщу" розраховується дуже просто, за основу береться та підсумовується вартість інгредієнтів - буряку, капусти, моркви, картоплі, м'яса та сметани. Однак точного визначення немає, оскільки все залежить від розмірів порцій та об'єму страви.

Борщовий набір, скріншот з відео
Борщовий набір, скріншот з відео

Фахівці незалежного експертно-аналітичного центру BRDO на початку поточного року оцінювали вартість борщу, виходячи з того, що його було приготовлено на сім'ю з 4-х осіб. Ці підрахунки є аналогічними, а всі ціни на інгредієнти взяті з порталу "Мінфін".

  • Свинина коштуватиме 182,96 грн/кг. Щоб нагодувати чотирьох осіб, потрібно 400 грам м'яса на суму 73,18 грн.
  • Картопля – 13,65 грн/кг (на порції для четвертих 6,83 грн)
  • Буряк - 22,70 грн/кг (на порції для четвертих 9,08 грн)
  • Морква – 23,83 грн/кг (на порції для четвертих 3,57 грн)
  • Капуста -10,57 грн/кг (на порції для четвертих 5,29 грн)
  • Сметана – 39,45 грн/350г (на порції для четвертих 16,91 грн)

Так, "індекс борщу" у серпні 2023 року склав 114,86 грн. Стільки доведеться заплатити за продукти для страви, щоб нагодувати сім'ю з 4-х осіб.

Популярні новини зараз
З +28 до +18: синоптик попередила, що в Україну йде похолодання "Київстар" роздає абонентам додаткові гроші на мобільний рахунок: хто може отримати Переселенцям вирішили підняти виплати, але пощастить не всім: хто отримуватиме більше Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен
Показати ще

Борщ, фото: Знай.
Борщ, фото: Знай.

Вартість на 15,66 гривень більша, ніж на початку року. Порівняно з 16 лютого, коли ціна склала 99,2 грн, вартість зросла на 15,79%. Порівняно з 24 лютого 2022 року, ціни на борщовий набір в Україні зросли на 40,35%.

Нагадаємо, в Україні прогнозують зростання цін на продукти через європейські норми: що чекає споживачів

Раніше ми писали про те, що ціни злетіли до 120 гривень: українцям показали вартість абрикосів у супермаркетах

Як повідомляв Знай.ua, Мінекономіки вирівняє зарплати чоловіків та жінок в Україні: що планують робити