Держава під час війни намагається забезпечити українців усіма належними соціальними виплатами, проте частину з них через певні обставини доводиться відновлювати. На щастя, пенсіонери можуть це зробити дистанційно.

У постанові "Про внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 р. № 162" сказано, що такий привілей доступний людям, яким зупинили виплату пенсій у період з 1 серпня 2022 року та які мешкають на територіях активних бойових дій, або на тимчасово окупованих територіях України.

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

Зокрема, ці категорії людей похилого віку можуть відновити виплату пенсії за допомогою додатка "Дія". Заяви можна буде оформити лише за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID"). При цьому послуга є абсолютно безкоштовною.

Щойно заяву опрацюють та схвалять, виплата почне проводитись на поточні рахунки в уповноважених банках. Також подати прохання про відновлення виплат можна через вебпортал ПФУ у разі встановлення органами ПФУ особи пенсіонера в режимі відеоконференцзв'язку.

Популярні новини зараз
В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows
Показати ще

Додаток "Дія". Фото: скрін youtube
Додаток "Дія". Фото: скрін youtube

Якщо нарахування пенсії було припинено, а людина згодом з'явилася, то за заявою пенсія донараховується за весь період.

Нагадаємо, скільки доведеться чекати пенсіонерам, поки перевірять документи при перерахунку пенсії

Раніше ми писали, що деяким пенсіонерам в Україні виплатять додаткову допомогу

Як повідомляв Знай.ua, оренда житла в Києві в умовах прогнозованих блекаутів узимку: до чого готуватися українцям