Деякі пенсіонери можуть вийти на пенсію раніше за пенсійний вік, а саме за вислугу років.

Мова йде про пенсіонерів, які працювали державними службовцями, науковцями та працівниками органів місцевого самоврядування, працівники комунальних та державних установ, а також працівники закладів охорони здоров'я мають право вийти на пенсію за вислугу років.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

У законі йдеться, що право на призначення пенсії за вислугу років мають працівники закладів охорони, а саме лікарі й середній медичний персонал (незалежно від найменування посад) незалежно від віку, але за умови наявності спеціального стажу роботи, можуть вийти на пенсію за вислугу років.

Робота на яких дає право на пенсію "за вислугу років", затвердженому Кабміном, згадуються норми стажу:

Популярні новини зараз
В Україну масово повертаються з окупованого Криму – громадянам уже оформлюють паспорти "Київстар" роздає абонентам додаткові гроші на мобільний рахунок: хто може отримати Готуйте 600 гривень: кому із водіїв потрібно терміново відвідати сервісний центр МВС Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен
Показати ще
  • не менше 25 років станом на 01.04.2015;
  • не менше 25 років 6 місяців станом на 01.01.2016;
  • не менше 26 років 6 місяців станом на 11.10.2017.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Пенсія медичним працівникам за вислугу років призначається лише після звільнення з роботи, яка дає право на цей вид пенсії. У разі працевлаштування в період отримання пенсії за вислугу років на посаду, зазначену в Переліку, її виплата припиняється на весь період роботи і поновлюється після звільнення.

Нагадаємо, ми писали, що постійні приниження у МСЕК можуть припинитися: "Чому люди мають показувати, що рука не виросла".

Як повідомляв "Знай.ua" українцям нагадали про грошову допомогу: можна отримати до 600 гривень.

Також "Знай.ua" інформував, компенсації не буде? Чому пенсіонери не отримують надбавку у 300 грн.