В ІІІ кварталі 2022 року інфляція на споживчому ринку України порівняно з груднем 2021 року зросла до 21,8%. Українцям показали товари та послуги, які відзначилися захмарними цінами.

Як свідчать дані Нацбанку за липень-вересень поточного року, квартальне зростання склало 9,9%. Згідно з їхніми даними, найбільше з грудня минулого року на споживчому ринку зросли ціни на:

  • транспорт, паливо та транспортні послуги (38,2%);
  • продукти та безалкогольні напої (27,3%),
  • предмети домашнього вжитку і побутову техніку (23,7%).

Відзначається, що у порівнянні з кварталом, що передував, їхня вартість зросла на 1,2%, 4,2% та 11,6% відповідно. З кінця минулого року зросла в ціні на 16,2% охорона здоров’я, що включає як фармпродукцію та медтовари. Водночас ресторани та готелі здорожчали на 15,3 % (+5%).

Громадський транспорт, фото: Знай.ua
Громадський транспорт, фото: Знай.ua

Збільшилася й ціні на 12,4% (+5,5%) у категорії відпочинок і культура, що включає послуги, газети, книжки, канцтовари, фотоапаратуру, відеотехніку та обладнання для обробки інформації. Також змінилися ціни на послуги зв’язку в Україні, вони з грудня 2021 року виросли в цілому на 11% (+4% у порівнянні з минулим кварталом).

Популярні новини зараз
Пішов із життя близький чоловік ведучої "1+1" Алли Мазур: інсульт не залишив жодного шансу Чоловік ігнорував біль у пальці, а потім зліг у лікарню з раком нирки: "Залишалося жити кілька днів" Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

У НБУ прогнозують, що у 2022 році інфляція (індекс споживчих цін, ІСЦ) в Україні прискориться до 30% у річному вимірі. Наступного року інфляція очікується на рівні приблизно 21%, а 2024 року – нижче за 10%.

інфляція в Україні
інфляція в Україні

Нагадаємо, за якою ціною зараз можна придбати дрова на зиму: про низьку вартість варто забути

Як повідомляв "Знай.ua", якщо у вас електроплита: як нагріти чи зварити їжу без світла у квартирі

Також "Знай.ua" писав, гріють на чверть гірше: чому ви втрачаєте тепло та гроші через ваші батареї